Yantra sapta nedir?

Yantra sapta nedir?

Yoga kavramıyla ilgili tüm karışıklığa rağmen, çok az insan Yantra sapta’nın tam olarak ne olduğunun gerçekten farkındadır. Yaygın olarak bilinen bir terim değildir, ancak ilk bakışta göründüğü kadar basit bir kavram değildir. Daha çok, enerji, yaşam gücü veya ruh anlamına gelen Sanskritçe bir kelimeye benziyor, hepsi basit bir kavramda bir araya getirildi, ancak birçok ince anlam eklendi. Bu gerçekten yoganın önemli bir yönüdür ve yoganın kendisi için ne anlama geldiğini tam olarak anlamadan önce üzerinde çalışılması gerekir.

Yantra sapta nedir

Yoga aslında zihinde uzun yıllardır yaratılan tüm alışılmış düşünceleri, duyguları, alışkanlıkları ve uygulamaları bırakarak bir varoluş ya da bilinç durumuna ulaşmanın bir yoludur. Bu bilinç durumuna sahip bir yoginin aydınlanma yolunda olduğu söylenir ya da Nirvana ve gerçek Benliğinin farkına vararak Nirvana’ya ulaşmıştır.

Özlük genellikle bir kozmik tekerlek veya bir Kundalini şeklinde temsil edilir. bu çok özel bir yönde yükselir. Nirvana’ya ulaşmak için, kişinin tüm bağlılıklarından kurtulması gerekir ki bu, bir dizi adım veya duruş ve meditasyonla elde edilen bir şeydir.

Bu bilinç durumuna ulaşmak için kişinin yapması gereken ilk şey Nirvana’ya ulaşmak ve Yantra sapta’yı bırakmaktır. Bu çok önemli adım konusunda yapılması gereken bazı önemli noktalar var. Bu sürece açık bir zihin ve net bir kafa ile başlamak en iyisidir.

 Ayrıca, iyileşme sürecini yavaşlatabilecek tüm düşünceleri, duyguları ve eylemleri serbest bırakma niyetiyle meditasyon yapmaya yardımcı olur. Bu yardımcı olmazsa, daha derin bir meditasyon durumuna girmek gerekli olacaktır.

Zihin temizlendiğinde, bir sonraki adım fit Yantra’nın fiziksel bedene batmasına izin vermektir. Bu genellikle bir dizi farklı meditasyon yoluyla yapılır, burada meditasyon yapan kişi enerjinin vücut tarafından tamamen emilene kadar vücutta tamamen kabul edilmesine izin vermek zorundadır. 

Yantra sapta nedir?

Yantra verilerini bırakma fikri, uygulayıcının bedenin derinliklerinde bulunan büyük Kundalini enerjisine erişmesini sağlamak ve bireyin evrensel enerji ve Tanrı ile tam olarak bağlantı kurmasına izin vermektir. Buna bazı yoga türlerinde “Samadhi” de denir. ve arabulucunun bu enerjiyi olabildiğince sık salma eylemini uygulaması önemlidir.

Tüm süreç tamamlandığında, bu sürecin bir sonraki aşaması için gerekli olan meditasyon ve nefes egzersizlerini gerçekleştirmek için bilince geri dönmek önemli olacaktır. Bu aşama bazen Svanasana veya Vrittisana olarak bilinir.

Yoga’da yoga yolunda olan kişi, farklı meditasyon formları yaparak bir aydınlanma ve Nirvana halini deneyimleyebilir. Her türlü yoga meditasyonunun amacı, kişiyi Tanrı’ya ve içinde yaşayan ışığa açmaktır. Hatha Yoga, Jnana Yoga ve Raja Yoga gibi birçok farklı yoga türü ve diğer birçok meditasyon türü vardır. 

Hangi tür meditasyonun kendileri için en iyi sonuç vereceğine karar verirken her kişinin kendi ihtiyaçları ve tercihleri ​​olduğunu hatırlamak önemlidir. Bazı insanlar aç karnına meditasyon yapmayı tercih ederken, diğerleri gözleri kapalı veya uyurken meditasyon yapmayı tercih ediyor.

Her bir meditasyon türü için bu meditasyon seviyesine ulaşmak için her kişinin zaman alacağını hatırlamak önemlidir. çünkü her kişi kendisi için en uygun meditasyon formu kombinasyonunu bulacaktır ve hedefinize ulaşmak için mutlaka belli bir zaman almayacaktır.

Pek çok insan yoga yaparak ruhsal yönlerini yepyeni bir şekilde gerçekleştirebileceklerini keşfetti. Bu yeni farkındalık, daha yüksek bir düzleme giden yolu bulmuş hissine sahip bir kişi için çok güçlendiricidir. 

Yoga ve meditasyon, insanların bu yüksek duruma ulaşmalarına yardımcı olmanın bir yoludur. Yolculuk uzun ama sizi yoginin gitmek istediği yere götürebilir.

Yantra’nın anlamı

Yantra verileri, eski Hindistan’da gelecek için bir rehber olarak kullanılan bir tür Hindu astrolojisidir. Bu rehber bugün hala bize geleceğimiz hakkında bir fikir vermek için kullanılmaktadır. Bu rehber birçok işletme sahibi ve genel olarak aşk hayatları, kariyerleri vb. Açısından geleceklerinin nasıl olacağını bilmek isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Hayat çok tahmin edilemez bir şeydir. Bazen çok para kazanabilir ve bunu kişisel lüksünüze harcayabilirsiniz, ancak dikkatli olmazsanız, gelecekte bir noktada kaba bir uyanışın sizi beklemesi mümkündür.

Yantra verileri, Hindu astrolojisinde, altında doğduğunuz burca göre geleceğinizi tahmin etmek için kullanılır. Bu sayede servetinizin aleyhinize dönmemesini sağlayabilirsiniz. Kendi ten renginizle mutlu olmak istersiniz, ancak işler aleyhinize döndüğünde, yanlış kararlar vermek ve hendeğe gitmek kolaydır.

Yantra, dairenin kenarlarından oluşan dokuz köşeli bir çemberdir. Bunlar, kaderinizi en önemli şekilde etkilediğine inanılan dokuz yöndür. Bu üç tarafı bir araya getirdiğinizde, Yantra sapta olarak bilinen şeye sahip olursunuz. Üç taraf da bir araya geldiğinde, hayatta karşılaştığınız dokuz yönü temsil eder.

Yantra’nın anlamı

Hindu astrolojisinde Yantra, size gelecekte gideceğiniz yönü gösteren bir haritadır. Bu haritalar hayatın her alanında birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Bu haritalar, nerede yaşamak istediklerini ve dünya hakkında daha fazla bilgi edinmek için hangi ülkelere gitmek istediklerini belirlemek için kullanılır.

Yantra, size geleceğinizin üç yönünü gösterdiği için çok faydalı kabul edilir. Dokuz daire, bu dünyadaki yaşamınızın dokuz yönünü temsil ediyor. Geleceğinizin bu üç yönünü bilerek, hayatta nereye gitmek istediğinizi ve hayatınızla ne yapmak istediğinizi bilmek kolaydır.

Hayatta nereye gittiğinizi bilmiyorsanız, cesaretinizi kırmak ve depresyona girmek kolaydır çünkü geleceğinizin nerede olduğunu bilmiyorsunuz. Gelecek çok öngörülemeyen bir şeydir ve birçok insan hayatlarında inişler ve çıkışlar yaşayacaktır. Ancak bu kontrol edemediğimiz bir şey. Hayatta izleyeceğin yönü bilmediğin için, başına gelen her şey hakkında olumlu olmak önemli.

İyimser olmalısın ve hayatında olan her şey hakkında olumlu bir tavra sahip olmalısın. Senin için geleceğin nasıl olacağı konusunda endişelenmenin bir anlamı yok çünkü cevabı asla bilemeyeceksin.

Yantra, genellikle dünyadaki en önemli sembollerden biri olarak kabul edilir. Yuvarlak bir küre şeklinde veya küçük bir masa üzerinde görülebilir. Bunun nedeni, birçok astrolog için hayatınızda izlemeniz gereken yönü belirlemenin temelidir.

Yantra’nın anlamı

Yantra ile ilgili en önemli şeylerden biri, size geçmişinizden bahsetmeye yardımcı olmasıdır. Kendine bir söz vermiş kişilerin her zaman önünde bir geleceği olacaktır. Her zaman hayatlarında karşılaşacakları zorluklar ve değişikliklerle yüzleşmeye hazırdırlar.

Olumlu bir geleceğe sahip olmak için karar vermek ve geleceği planlamak önemlidir. Geçmiş arkanızda, gelecek önünüzde. Gelecek, hazırlıklı olacak ve onunla doğrudan yüzleşmeye istekli olanlara aittir. Hazır değilseniz, bu gelecekle yüzleşmek ve kariyerinizde, kişisel yaşamınızda veya başka bir çabada başarıya ulaşmak çok zordur.

Gelecek, hazırlıklı olacak ve hayatın zorluklarıyla yüzleşecek, ama aynı zamanda başarıya ulaşacak olanlara aittir. Yantra, size gelecekteki yönünüzü gösteren bir haritadır.

Yantra Sanyas – Genel Bakış

“Yantra sapta”, Hindistan’ın güney eyaletleri olan Kerala ve Tamil Nadu’da ortaya çıkan ve yüzyıllardır birçok kişi tarafından uygulanan bir sanatı tanımlamak için kullanılan kelimedir. Hindistan’ın güney eyaletlerinin eski anıtlarından esinlendiği söylenen yoga pozlarının bir kombinasyonunu içerir. En ünlü Yantra sanat formu, Santananda Jain olarak da bilinen Raja Yoga Ashutosh tarafından yaratılan “Santananda Yantra” (Santananda Yantra Tapınağı) ‘dır.

Bu sanatın arkasındaki temel kavram, güneş ile evren arasında “Sarvatra-Tattva” olarak bilinen bir ilişki olduğudur. Bu ilişkiye “aura” denir ve evrenin enerjisini temsil eder. Tüm yaşamın kaynağı sayılan güneşin kendine has bir aurası vardır ve sağlık ve mutluluk dahil her şeyin kaynağıdır.

Yantra’nın temel sanatı, insan vücudunun yirmi dört enerji merkezini sembolize ettiği söylenen yirmi iki kıtadan oluşur. Sanyalar, bir insan vücudunun beş uzuvunu içeren dört farklı kategoriye ayrılır. Dahası, sanat aynı zamanda bir tanrının altı kolunu da içerir. Sandaletler “tanduka” olarak adlandırılır ve altı görme, duyma, koku alma, dokunma ve tat alma duyusunu temsil ettiği söylenir.

Sanyaların her biri, hayat veren altı spermden veya çakradan birini temsil edecek şekilde yapılmıştır. Sanyas’ın farklı yönleri arasında baş, omuzlar, karın, kollar ve bacaklar bulunur. Bu sanyaların her birinin belirli bir çakraya bağlı olduğu söyleniyor.

Tantra yoga geleneğine göre, tüm enerji merkezleri farklı enerji veya bilinç seviyelerine sahiptir. Farklı seviyeler beş fiziksel çakrayı, beş ruhsal çakrayı ve sekiz eterik çakrayı içerir.

Her sanya’nın konumunun arkasındaki fikir, kişinin vücudundaki ‘Siva Samhita’ ile hizalanmaktır. Tantrik yogaya göre, ‘Siva Samhita’, evrenin yaratıcısı olan Tanrı Shiva’nın ilahi formudur. İlahi formun, “Siva Samhita” nın “Rudra Maha” ile birleşmesiyle tezahür ettiği söylenir. Shiva’nın ilahi formu ile toprak ananın ilahi formu arasındaki bu birlik, ‘Yantra Sarvatra’nın arınma için faydalı olduğuna inanılmasının nedeni olarak kabul edilir. Bu nedenle, ‘Yantra’da bulunan farklı enerjilerin Shiva’nın İlahi Vasfının enerjisi ile birleştiği söylenir.

Tantrik yogaya göre, tuvalin döşenmesi, ‘Siva Samhita’nın bir insanın vücudundaki’ Shiva’yı temsil ettiği, ‘Rudra Maha’ ise bir insanın vücudundaki ‘Shiva’yı temsil ettiği ilkesine dayanmaktadır. Kadın. Vücutta ‘Siva Samhita’ üzerine sanyalar yerleştirmenin, bireyin ruhsal veya fiziksel seviyesine göre erkeği veya kadını arındırdığı ve yükselttiği kabul edilir.

Kanvasın yeri aynı zamanda “Siva Samhita” nın “Rudra Maha” dan daha uzun olduğuna inanılmasına da bağlıdır. Bu nedenle sanyaların ‘Rudra Maha’ya yerleştirilmesinin bireyin ruhunu arındırdığı söylenir. “Rudra Maha” arındığında, bireyin kendini gerçekleştirmesine ve Nirvana’ya ulaşmasına ulaştığı söylenir.

Yantra sapta

Sanyalar aynı zamanda bir erkeğin veya bir kadının eril ve dişil enerjilerinin ‘Rudra Maha’ya yerleştirildiklerinde birleşmesini sembolize eder. Bu nedenle, sanyaların sanyalara yerleştirilmesi, ruh ve akıl arasındaki birliğe karşılık gelir.

Yantra’nın organa daha fazla enerji çektiğine inanılan cinsel organların gücünü artırdığı da söyleniyor. Bu, yoga uygulamasıyla yakından ilgili bir tür tantra olan ‘Rishikesh Shastra’ olarak adlandırılan şeydir.

Sanyaların yogada ruhsal arınma ve gençleşme aracı olarak kullanıldığı söylenir. Bu nedenle, bu kıtaların bedene, özellikle de ‘Rudra Maha’ya yerleştirilmesinin, ilahi ve beden arasındaki bağlantıya dair daha yüksek bir ruhsal farkındalık seviyesi ürettiğine inanılmaktadır. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nde çok popüler bir disiplin olan bir yoga türü olan ‘Shaiva Yoga’nın temelidir.

Yantra haritasını kullanma

Hindistan’da yaygın olarak Yantra olarak bilinen Yantra verileri, Dünya’da haritada nokta olarak kullanılan bir yerdir. Yantra adı, “kare” olarak çevrilen iki kelimeden gelir. Yantra’nın şekli, kesişen dört çizgiden oluştuğu için kare olarak kabul edilir.

Bu, birçok kişinin farklı yerler için kullandığı bir harita türüdür ve ordu tarafından da farklı yerlerdeki konumlarını göstermek için kullanılır. İnsanların arazi veya çalışmak zorunda oldukları alanların doğası nedeniyle pek yararlanamadıkları için çok iyi haritalanmamış birçok yer var.

Yantra sapta, Chandrapur adında büyük bir tepe istasyonunun bulunduğu Hindistan’ın kuzey kesiminde yer almaktadır. Bu tepe istasyonu, Shimla şehrinin yakınında yer almaktadır. Yantra sapta olarak işaretlenen alan, iyi bir haritanın sahip olması gereken tüm özelliklere sahiptir. Birincisi güzel düz bir şekle sahip olmasıdır. Bu, dünyadaki herhangi bir noktanın kesin konumunu göstermek için kullanılabileceği anlamına gelir.

Bu haritanın bir diğer harika özelliği de çok hızlı bir harita olmasıdır. Bunun nedeni, tüm alanın bir gecede görülebilmesidir.

Yantra verilerinin bir diğer harika özelliği de kullanımının çok kolay olmasıdır. Tüm alanın bir gecede kaplanabilir olması da onu herkesin kullanabileceği çok etkili bir harita haline getiriyor.

Yantra veri haritası, yer konumlarını ve yer adlarını tam olarak göstermek için kullanılabilir. Bu, herhangi bir haritanın en önemli özelliğidir ve doğru kullanıldığında en önemli haritalardan biridir.

Yantra haritasını kullanma

Bu haritayı bulmak için en iyi yerlerden biri, çevrimiçi olarak çok sayıda olduğu için bir arama motoru olabilir. Bir arama motoru kullanmanın avantajı, aradığınız haritayı kolayca bulabilmeniz ve yapmanız gereken tek şey, aradığınız anahtar kelimeyi veya kelime öbeğini yazmaktır.

Yantra veri haritasını kullanmanın en iyi yanı, herkesin kullanabileceği, kullanımı kolay bir harita olmasıdır. Tamamlanması uzun sürmeyecek basit bir harita.

Yantra veri haritası, ziyaret ettiğiniz yerdeki tüm önemli noktaları bulmanıza yardımcı olacaktır. Chandrapur, Shimla ve Kullu gibi isimleri olan tüm yerleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Bunlar turizm sektöründe çok önemli olan ve ziyaret ettiğiniz yerin yakınında bulunan yerler hakkında bilgi almanıza yardımcı olacak üç yer.

Göller, nehirler, tepe istasyonları ve vahşi yaşam koruma alanları gibi cazibe merkezlerine sahip tüm yerleri bulabileceksiniz. Harita özellikleri birçok farklı rengi içeriyor ve bu yerlerin tümü hakkında bilgi bulabileceksiniz.

Bu haritayı kullandığınızda, aynı zamanda ülke kıyılarında bulunan tüm yerleri ve kıyılarda bulunan tüm yerleri gösterecektir. Bu, bölgenize yakın yerler hakkında bilgi bulmanıza yardımcı olacak çok kullanışlı ve kullanımı kolay bir harita haline getirir.

Harita, bulmanız gereken bilgilere bağlı olarak farklı şekillere sahiptir. Neyi bulmak istediğinize bağlı olarak daire, kare ve hatta altıgen arasında seçim yapabilirsiniz.

Bu haritadaki renkler çok farklı ve birçok farklı mavi tonu içeriyor. İhtiyaç duyduğunuz bilgileri alabilir ve aradığınız yerleri tam olarak bir gecede görmenize yardımcı olabilirler.

Yantra verileri veya Yantra’nın Kutsal Çarkı

Yantra verileri veya Yantra’nın Kutsal Çarkı, evrenin bir sembolüdür ve yaşamınıza iyi şeyler çekme gücüne sahiptir. Kutsal enerjiyi, her şeyin doğasında var olan gücü, gezegendeki ve hatta onun ötesindeki tüm varlıkları çevreleyen evrensel enerji akışını ve tezahür ettirip getirmek için kontrol edebileceğiniz ve kanalize edebileceğiniz enerjiyi temsil eder. Hayallerin gerçek oluyor.

Eski Hindistan’da Yantra, evren olan kutsal çarkın bir sembolüdür. Bu tekerlek, her biri evrenin bir çemberini temsil eden yedi birbirine bağlı daireden oluşur. Buradan, evrenin dokuz farklı yönünü temsil eden, birbirine bağlı dokuz dış daire vardır.

Çark, evrenin dış çemberlerinden iç çemberlerine doğru ilerledikçe yavaş yavaş sekiz çarkına dönüşecektir. Sekizinin hepsinde ustalaştıktan sonra, artık tekerleği hayatınıza pozitif enerji getirmek ve istediğiniz hayatı yaratmak için kullanabilirsiniz. Hayatınıza pozitif enerji getirmek için Sekiz Tekerleği kullanmak istiyorsanız, işte tam da bunu yapmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

Yantra verileri veya Yantra’nın Kutsal Çarkı

Bir: Sekiz Çarkından Yantra çemberinden kalbinizin etrafındaki alana kadar pozitif enerjiye odaklanabilirsiniz. Tüm bedeninizde ve zihninizde akarken pozitif enerji akışını hissedeceksiniz. Bu enerji güçlüdür, ancak sizi bunaltmasına izin verilmemelidir, çünkü pozitif enerji akışının, hepimizi çevreleyen ve her zaman akan kozmik enerjinin zaten farkındasınız.

İki: Daha sonra kalbinizdeki pozitif enerjiyi, evrenin çarkının sekizinci çemberi ile temsil edilen kalbin kendisine odaklayabilirsiniz. Bu enerjiyi, evrenin negatif enerjisinin pozitif enerjiye dönüştürülebildiği Evren için bir enerji alanı olma gücüne sahip olduğu merkeze odaklar.

Üçüncüsü, kalp enerjinizi avuç içlerinize ve sonra avuç içlerinize ve ellerinize odaklayabilirsiniz. Sonra ayağa kalkın ve böyle devam edin. Bu, tüm bu enerjileri birbirine bağlayabileceğiniz ve onları tek bir güce dönüştürebileceğiniz anlamına gelir; bu, tezahür ettirmek ve istediğiniz her şeyi yaratmak için ihtiyacınız olan şeydir.

Dördüncüsü, ellerinizin çok güçlü olacağını göreceksiniz. ve çok fazla enerji üretme yeteneğine sahip olacaklar. Bu enerjiyi kalbinizin etrafındaki bu dört noktaya odakladığınızda. Bu dört yer size evrenin dış çemberinden evrenin iç çemberine negatif enerji getirme ve sonra onları pozitif enerjiye dönüştürme yeteneği verecektir.

Beşincisi, ellerinizden gelen enerjinin göğsünüzün ve boğazınızın merkezine hareket ettiğini göreceksiniz. Taç çakra olarak bilinen bu nokta, tüm pozitif enerjilerin Evrensel Aklın Gücünün gücüne dönüşeceği yerdir.

Altıncı olarak, taç çakranızdan gelen enerjinin gökyüzünde gökkuşağı gibi parlayan bir ışığa dönüşeceğini göreceksiniz. Ayrıca, bu ışığın ayağınızın dibine kadar yanacak beyaz bir aleve dönüşebileceğini ve bu alevi Evrensel Zihninizin gücünün sembolü olan güneşe dönüştürme yeteneği vereceğini göreceksiniz. Güç.

Yedinci sırada, taç çakradan gelen ışığın, sol elinizin avuç içi olan elinizin yedinci yerinde parılacağını fark edeceksiniz. Burası alev gibi parlayacak ve çok parlak olacak.

Sol elinizde sekizinci, sağ eliniz. Bu yer yedinci sıradan daha parlak olacak.

Sekizinci sırada karanlık ve sessizlikten başka bir şey olmayacak. Bu yere kalp çakrası denir ve altıncı sıranın hemen altında yer alır.

Hindu Yantra

Yantra Sutra veya İngilizce bilindiği şekliyle Sanskritçe Yantra bir Hint sanat eseridir. MÖ 1000 civarında göksel panteonların altıncı lordu Chandrakala tarafından bestelendiğine inanılıyor. C. Hindu dininin ve medeniyetinin temelini oluşturan Yedi Vedadan veya ilahi kitaplardan biri olarak kabul edilir.

MS 1. veya 3. yüzyılda yapıldığı ve antik dönem hükümdarları tarafından kullanıldığı sanılmaktadır. Eser o zamandan günümüze değişmedi, ancak Hindistan’daki mimari, resim, mimari ve tekstil sanatını etkilediği söyleniyor.

Yantra Sutra, Sanskritçe’den Yunanca, Aramice, Mısırca, Arapça, Farsça ve İtalyanca dahil olmak üzere birçok başka dile çevrildi. Çevirilerinin şunları içerdiği bilinmektedir: Chandara-Vat, Chandar-Vatika, Chanda-Vatika, Sushruta Samhita, Shastra-Vatika, Yograj Sahib, Jyotisa ve Chandanasa Samhita.

Yantra, kutsal metinlerin bir parçası olan dört kutsal sütun veya “Achint” ten biridir. Yantra Sutra dahil tüm kutsal metinler, Dört Sütun veya “Achint” e atıfta bulunur. Bunlar arasında şunlar vardır: Chandraloka (Chandras), Mandukparni (Mandukparnis), Gokshur (Guggulu) ve Sarpagandha (Kuşkonmaz).

Yantra Sutra, ilk olarak Sanskrit diline 19. yüzyılın üçüncü on yılında Hintli bir aziz olan AC Vyasa tarafından çevrildi. Vyasa’nın çevirisi, eserden etkilenen ve kendi çevirisini yapmaktan ilham alan bir hobi olarak kendi zamanında yapıldı. Çevirisinde Sanskritçe isimlerini ve terminolojisi olarak ‘Mandukparni’, ‘Chandra’Sarpagandha’ terimlerini kullandı.

Vyasa’nın Yantra Sutra tercümesinin, öğrencileri tarafından Yantra üzerine yazılan yedi eserden oluşan bir serinin ilki olduğu söyleniyor. Aynı zamanda Lord Krishna’nın bir öğrencisi ve Advaita’nın bir takipçisiydi.

Yantra Sutra Çince’ye ve ardından Hollandaca, Latince ve İspanyolca’ya ve nihayet Japoncaya çevrildi ve bunların hepsi kendi versiyonlarına sahipti. Yantra bugün “Shashtak Veda” olarak biliniyor. Yantra Sutra ayrıca uğurlu bir alamet sembolü, kötülük güçlerine karşı koruma, ruhsal yol için bir rehber ve birçok rahatsızlığın tedavisi olarak kullanılmıştır. Doğum tarihini belirlemek için ve ayrıca bir kehanet aracı olarak kullanılmıştır.

Hindu Yantra

Yantra Sutra’nın ilk olarak Hindistan’da Brahma tarafından bestelendiğine ve okuyucularına kız kardeşi tanrıça Sarasvati tarafından tanıtıldığına inanılıyor. Ancak, bu doğru değildir çünkü Yantra Sutra, MÖ 5. yüzyılda eski Yunanlılar ve Babilliler tarafından zaten biliniyordu. C. Çeviri daha sonra yapıldı.

Shastra’ya göre Brahma, evreni ve içindeki her şeyi yaratan bir yaratıcı Tanrı’dır. Yaratıcısı olan kardeşi Vishnu, tüm dünyaların Efendisidir. Vishnu, Brahma’nın babasıdır. Brahma ve Vishnu yollarını ayırıp dünyayı terk ettiklerinde, cennet dahil birçok farklı krallık kurdular.

Shastra’ya göre, tüm canlılar ve hatta hayvanlar ve insanlar, Tanrı olarak görevlerini yerine getirmek için Rab tarafından yaratılmıştır. Tüm bu evrenin yaratıcısı tek başına. Bu görevlerden bazıları, insanlığın iyiliği ve iyiliği için mucizeler yapmaktır.

Brahma dünyayı yarattığında, hiçbir kötülük, karanlık, acı, üzüntü veya hastalık yoktu; açlık, susuzluk ya da ölüm yoktu. Öte yandan, Vishnu dünyadan sürüldüğünde, ıstırap, sefalet, acı ve ölümü tesis etti. Brahma ve Vishnu arkadaşlıktan ayrıldıklarında, ikisinin ayrılmasının bir sonucu olarak kötülük ortaya çıktı. Bu nedenle düşman olarak kabul edilirler. Yantra Sutra’ya göre, iyi ve kötü Brahma’ya eşittir.

Shastra’ya göre Brahma, dünyayı herkesin mutlu olması, uyum ve refah içinde yaşayabilmesi için yarattı. Ancak Brahma’nın eylemleri ve hataları sonucunda tüm varlıklar var oldu. Öte yandan birbirleriyle uyum içinde yaşamayı öğrenmezlerse büyük acı ve ıstırap yaratacaklar ve Brahma yaşam yolunu izlediklerinde büyük sevinç ve bolluk yaratacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir