Tüm Zamanların En İyi 3 Batman Filmi

0 47

Geçen yıl Joaquin Phoenix’in oynadığı Joker filmi, ilk kez 1939’da Detective Comics Series’de Bob Kane ve Bill Finger tarafından anlatılan Batman efsanesinin tüm zamanların en kalıcı süper kahraman hikayelerinden biri olduğunu gösterdi.

Bruce Wayne’in hikayeleri ve fikirlerini ona karşı zorlaştırılan maverick, iğrenç gangsterlerin koleksiyonu, zamanımızın en büyük yönetmenlerinden bazı filmlerden ilham aldı. Tabii ki, bazı sorunlar da var. Gelecek yıla dair söylentiler ve Robert Pattinson’ın oynadığından bahsedilen bir film olan bu pelerinli haçlı seferinin hikayesinde bir sonraki bölümü beklenmektedir.

Batman – The Movie (1966)

80’lerin sonundan bu yana bir dizi mükemmel Batman filmine şahit olduk, ancak kimse ekranda Kara Şövalyenin ilk gerçek ikonik sunumunun 60’lardan kalma Adam West tasviri olduğunu unuttu. Batı’nın köpekbalığı kovucu yarasa spreyi tarafından öldürülen, sahte bir köpekbalığı da dahil olmak üzere klasik düşük bütçeli etkiler için dikkat çekici filmdir. Her şey Christopher Nolan’ın hikayeyi karanlık bir şekilde ele geçirmesinin ardından başlamıştır.

batman-film

Batman (1989)

Tim Burton, 80’li ve 90’lı yıllarda yeni bir dizi Batman filmi çekmek için mükemmel bir seçimdi. Fakat ilk gösterimleri tamamen bir klasiktir. Bazı muhteşem çarpıcı setlere sahip ve yeni neslin gözlerini hikayenin fantastik çekiciliğine kavuşturdu. Michael Keaton rahatsız bir Bruce Wayne, ancak Jack Nicholson şovu şakacı olmayan Joker olarak çaldı ve hepsi ikisi arasında klasik bir gösteri oluşturuyor. Daha yeni önerileri izledikten sonra bunun biraz tarihli göründüğünü hissedebilirsiniz. Ancak bu rezervasyonları bir kenara koyun ve birinci sınıf bir filmin tadını çıkarabilirsiniz.

batman-1989

The Dark Knight Rises (2012)

Christopher Nolan, kendi oyununa dahil ilham veren The Dark Knight Rises ile biten Batman filmlerinin üçlemesi için Yönetmen koltuğundaydı. Bu filmi, Batman’i engelleyen ve az bilinen kötü adam yüzünden eklediklerini belirtti. Tom Hardy tarafından ekranda tasvir edilen Bane. Batman’i kesinlikle kaçamayacağı bir yeraltı hapishanesine kilitlemeden önce saldırıya ve her türlü kargaşaya neden olduğunu belirtiyor. Belki de dizideki herkesin favorisi Nolan filmi değil. Yine de epik Hollywood etkileri ve güçlü performansları ile eğlenceli bir seyir oluşturmuştur.

-Koyu şövalye yükselir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.