Gelişim psikolojisi nedir?

Tüm Girişimlerde Kendi Kendini Motive Etmenin Faydaları

Tüm Girişimlerde Kendi Kendini Motive Etmenin Faydaları! Kendi başarınız için sorumluluk almak, başarıya giden en iyi ve tek kısayoldur. Bu nedenle, olmak istediğiniz kişi olduğunuzu ve sınırın sadece tanımınız dahilinde olduğunu bilmelisiniz. Peki bu ne anlama geliyor? Bu, bireylerin hayatlarında bir kader peşinde koşarken kendi kendilerini motive etmeleri gerektiği anlamına gelir. Her sabah uyanma ve yapmanız gereken şeyi yapma ilhamı kendinizden gelmeli ve başkası tarafından size zorlanmamalıdır. Dışsal değil, içseldir. Herkes ne istediğini bilir ve bu nedenle sadece kendinizi başarıya götürebilirsiniz. İşte içsel motivasyona sahip olmanın avantajlarından bazıları.

Herhangi
Bir Engel Bulamayacaksınız Bir kişi kendi kendini motive ettiğinde, kişi engel gibi görünen ve sonunda diğer tarafa geçecek herhangi bir şey üzerinde çalışacağı için imkansız gibisi yoktur. Aksine kuvvet, bireyle ilgisi olmayan başka bir dış güçten geldiğinde pes etmek çok kolaydır ve bu nedenle hedefe ulaşılamaz. İlk önce itici güç genellikle harici bir kaynaktan gelir ve bu nedenle sadece gözetim altında çalışırsınız. Bu kişi veya güç kaynağı bulunmadığında, bir engelle karşılaştığınızda pes edersiniz. Bu, hedefe ulaşmak için yapmanız gereken şeylere uymanın doğru yolu değildir. Bu nedenle bireyler, hedeflere kolayca ulaşabilmek için kendi kendini motive etmeyi öğrenmelidir. Tüm Girişimlerde Kendi Kendini Motive Etmenin Faydaları!

Hedefe Değer Verirsiniz ve Böylece Hedefe Ulaşırsınız


İnsanlar hedefe değer verdiklerinde içsel itici güce sahip olacaklardır. Tam olarak ne istediğini bildiğinde, nihayetinde hedefe gideceksin ve bunun nedeni hayatınızı doğrudan etkilemesidir. Kısacası motivasyon, belirlediğiniz hedefin sunduğu memnuniyete dayanır. Aksine, hedef diğer taraflara fayda sağladığında (çünkü bu şekilde görüyorsunuz) devam etmek çok zorlaşır.

Bu bazen, personelin gece yarısı yağ yakmaya gerek olmadığını ancak yaptığınız işin başka birine fayda sağladığını gördüğü ve maaşınızın sabit olduğu bir işyerinde meydana gelir. Bu aynı zamanda bazı şirketlerin satış personeline komisyon üzerinden ödeme yapmalarının nedenidir, böylece kendilerini sınıra kadar zorlayabilirler.

Taşı Dönmeden Bırakmayacaksınız
Tüm Girişimlerde Kendi Kendini Motive Etmenin Faydaları! Madencileri düşünün, sahadaki değerli taşları tükettikten sonra bile tam anlamıyla karık kazacaklar. O siteden ayrıldıklarında, başkaları orada bırakılabilecek herhangi bir şeyi araştırmaya geldiğinde şaşırmayın. Bir kişinin ilhamı içeriden geldiğinde bu genellikle böyledir. Bu nedenle, tüm görevleri sadece önünüzdeki hedefe ulaşmak için yaptığınızdan emin olacaksınız. Aksine, bekleme tepsisinde ne kadar iş olursa olsun ofisten çıkmak için zamanın geçmesini bekliyor olacaksınız.

İçsel itici güç, yaşam hedeflerine ulaşmak için sahip olmanız gereken en iyi motivasyon şeklidir .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir