The High Note Film İncelemesi

0 26

The high note, müzik sahnelerinin göz kamaştırıcı dünyasında, yetenekleri ve egoları inanılmaz zirvelere ulaşan bir süper star olan Grace Davis’in (Tracee Ellis Ross) ve çok çalışan kişisel asistanı Maggie (Dakota Johnson) hikayesi anlatılıyor. Ayak işlerine takılı kalırken, asistan kız hala çocukluk hayali olan müzik yapımcısı olma arzusunu canlandırıyor. Grace’in yöneticisi (Ice Cube) ona kariyerinin gidişatını değiştirebilecek bir seçenek sunduğunda Maggie ve Grace hayatlarını sonsuza dek değiştirebilecek sıra dışı plan bulmuşlardır.

the-high-note-inceleme-1

The High Note Filminin İyi Yönleri

High Note filminin taşıdığı en iyi özelliklerden biri oyuncu kadrosunun performanslarıdır. Tracee Ellis Ross kesinlikle filmdeki en güçlü performanslardan birini sunuyor. Duygusal olarak yüklenen ve en büyüleyici sahnelerden bazılarına sahipti. Ayrıca, beklendiği gibi Ross birkaç sahnede komedi yönlerinden kolayca faydalanmıştır. Kendi müzik mirasını göz önüne alındığında, bu rol Ross için doğal bir uyum gibi görünüyordu ve her sahnede en iyisini yaptığı ortadadır.

Bu film muhtemelen karakterine biraz daha odaklanmış olsaydı bu durumdan olumlu sonuçlar çıkarabilirdi. Ross’un yanı sıra, David Cliff’i oynayan (Kelvin Harrison) Jr. Harrison rolünü kusursuz bir şekilde yürüttü ve karakterinin somutlaştırdığı karizmayı canlandırdı. Ayrıca rol arkadaşı Dakota Johnson ile eşleştirildiğinde sahnelere biraz daha fazla hayat getirdi. Bu filmdeki şarkıyı gerçekten yapıp yapmadığından emin değiliz, ama izleyiciyi yeterince iyi bir melodi tonlarına sahip olduğuna ikna etti. Bunlardan bahsetmişken, High Note’daki müzikten bahsetmek gerekirse, film müziği keyifli ve orijinal şarkılardan bazıları yer almaktadır. Birkaç parça çıkış tarihinin sonrasında anında radyolarda yayınlanmıştır.

the-high-note-inceleme-2

High Note Filminin Kötü Yönleri

Seyirci için High Note ile Dakota Johnson’ın performansı en önemli etkendi fakat biraz başarısız olduğu görülmüştür. Aslında, onun oyunculuk hataları veya her ikisinin bir kombinasyonu olup olmadığını belirlemek zor. Bunun küçük hatalar olduğu düşünülür çünkü oyunculuğu korkunç değildi, ama aynı zamanda tam olarak başarabildiği söylenemez. Karakteri biraz fazla soğuk görünüyordu, burada sadece bir yönde ya da diğerinde biraz fazla hareket ettiği görülüyordu. Ancak, izleyicilerin bu düşüncelere katılmaları için heyecanı ilettiğine pek söylenemez.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.