SONIC The Hedgehog İnceleme

0 26

SONIC The Hedgehog, Sega’nın dünyaca ünlü küstah parlak mavi kirpi üzerine odaklanan küresel gişe rekorları kıran video oyunu serisidir. Canlı aksiyon macera komedisidir. Film, SONIC’in yeni tanıdığı en iyi arkadaşı Tom Wachowski (James Marsden) ile Dünya’daki yaşamın karmaşıklıklarını seyrederken maceralarını takip ediyor. Sonic ve Tom, kötü niyetli Dr. Robotnik’in (Jim Carrey) yakalamasını ve muazzam güçlerini dünya hakimiyeti için kullanmasını engellemek için görevlendirilir.

Kirpi Sonic hem hikaye, hem de karakterin dayandığı video oyun kökleri arasında güzel bir denge buldu. Çok sevimsiz veya zorlayıcı görünmeden video oyununun tanıdık yönlerini genel hikaye de nasıl geçireceğini düşünen yapımcı en iyi haliyle vizyona getirmiştir. Sonic’in toplaması gereken altın yüzüklerin arkasındaki açıklama ile bunun bir örneğini görebiliriz. Onları sadece video oyununda olduğu gibi puan toplamak için değil, halkalar içinde çalışan çok daha işlevsel bir amaca hizmet eder. Ayrıca başlangıcındaki ​​hikayesinin, ilginç bir dünya inşa etme potansiyelini nasıl ima ettiğini görebiliriz.

sonic-hedgehog-filmi-hakkinda

Sonic The Hedgehog Video İncelemesi:

Sonic The Hedgehog için bir başka parlak nokta, aksiyonun video oyununa da nasıl sadık kaldığı. Açıkçası, hızı ana belirgin noktasıdır ve bu film yeteneklerini gerçekten vurgulayarak bundan faydalanmıştır. Aksiyon dizilerini izlemek ve çok daha eğlenceli hale getirmek için Sonic’in hızını hatta mizahını birleştirmesi kesinlikle etkili olmuştur.

Karakteri, makul miktarda mizah, zekâ ve hatta dramatik bir duygu içeren adil bir aralığa sahip olacak şekilde yazılmıştır. En iyi anları pop kültür referanslarıyla şakalarına ve çekişmelerini kısımlarıdır. Sonic’in yanında Jim Carrey en iyi rol arkadaşlarından birisidir. Film boyunca eksantrik davranışı onu tanımaya yeterli olacaktır.

sonic-hedgehog-ne-zaman-cikacak

Sonic Filminde Oluşan Kötü Yönler

Jim Carey ve Dr.Robotik komedi rollerine bürünmelerine rağmen filmde fazla aktifliği yansıtamamışlardı. James Marsden ve Tika Sumpter’ın karakterleri, temel karakterlerden ziyade boşluk dolduran bireyler olarak gözükmektedir. Yani, Dr. Robotik olmadan Kirpi Sonik filmine heyecan katmak gerçekten zor olurdu. Fakat Marsden ve Sumpter karakterleri hiç kimse onları özlemeden değiştirilebilir veya tamamen kaldırılabilir. Sadece rolüne odaklanmak yerine oyunculuğunu zorladığını izleyiciye hissettirmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.