Kronik ağrıyı tedavi etmek ve zihinsel sağlığı iyileştirmek için meditasyon nasıl kullanılır?

Panik Atağı Bitirmek İçin 4 Basit Adım

Panik atağı bitirmek için 4 basit adım. Pek çok insan sık sık panik atak geçirir ve hayatlarını onları korkutan durumlardan kaçarak yaşar, çoğu durumda mantıksız. Aşağıdaki dört kolay adımı kullanan bu basit teknikle, panik atağı üç dakika gibi kısa bir sürede bitirmeyi öğrenebilirsiniz.

Panik Atağı Bitirmek İçin 4 Basit Adım 

Panik Atak Nedir?

Panik atak, adrenalinin kan dolaşımınıza salınması durumudur. Bir korku mesajı, böbrek üstü bezlerine acil bir durum olduğu sinyalini gönderir.

Böbreküstü bezleri, böbreklerinizin üstüne oturan bezelye büyüklüğünde organlardır. Vücudunuza salındığında, acil durumlara yanıt vermeniz için yüksek yetenekler sağlayan adrenalin ile doludurlar. Bu acil müdahale, birçok insanın kalp krizi veya diğer ciddi fiziksel koşullar olarak yanlış yorumladığı fiziksel semptomlara neden olur. Bu semptomların yanlış yorumlanması, korku tepkisinin devam etmesine neden olabilir.

Nasıl Çalışır

Adrenalin, kalbin fazladan kan pompalamasına neden olur. Bu ekstra kan, hızlı koşma yeteneğinizi artırmak ve kollarınızdaki gücü artırmak için ana kaslarınıza pompalanır. Acil duruma yanıt vermeniz için size yüksek yetenekler kazandırmak için beyninize fazladan kan da girer.

Beyninizin acil durum sinyalini gönderdiği andan itibaren vücudunuzun geniş kol ve bacak kaslarınızda ve beyninizde ekstra kanla tamamen adrenalize olması üç dakika sürer. Bu üç dakikalık süre içinde kalbinizin sert bir şekilde pompaladığını ve vücudunuzda fazladan kanın aktığını hissedersiniz. Adrenal bezleriniz acil durum mesajı almaya devam ettiği sürece ek adrenalin üretmeye ve salmaya devam ederler. Beyniniz acil bir durum sinyali vermeyi bıraktığında, adrenal bezleriniz adrenalini serbest bırakmak yerine tutar.

Panik Atağı Durdurmak Sadece Üç Dakika Alır

Adrenal bezlerinizin vücudunuzu adrenalin tepkisiyle doldurması üç dakika sürer. Ayrıca vücudunuzun adrenalin reaksiyonunu durdurması sadece üç dakika sürer. Bir panik atağı başlar başlamaz durdurursanız, reaksiyonun yalnızca üç dakika sürmesi gerekir.

Çok basit

Panik atağı durdurmak çok basittir. Tek yapmanız gereken, acil durum mesajının böbrek üstü bezlerinize gönderilmesini durdurmaktır. Bu dört basit adımı öğrenin ve panik atağınız yalnızca üç dakika sürecektir. Bunun nasıl çalıştığını anladıktan sonra, bir daha asla panik atak geçirmeniz gerekmez.

Bu Dört Basit Adımı Öğrenin

Panik ataklar yinelenen bir sorunsa, dört temel adımı küçük bir karta yazın ve arkasına örnek Başa Çıkma İfadelerinin bir listesini yazın. Cüzdanınızda bulmayı kolaylaştırmak için kartı parlak çizgilerle işaretleyin ve adımları ezberleyip iyice öğrenene kadar gittiğiniz her yerde yanınızda bulundurun. Bu adımları inceleyin ve önceden öğrenin. Panik atak geçirirseniz hemen kartınızı çıkarın ve aynen takip edin. Bu adımları öğrendikten sonra karta ihtiyacınız olmayacak.

Tam çözünürlük

Ara sıra olduğundan daha sık panik atak yaşıyorsanız, endişenizin nedenini çözmek için bir pratisyenle birlikte çalışmanızı şiddetle tavsiye ederim. Anksiyeteden kurtulmayı kendine borçlusun. Anksiyete sorunlarını kalıcı olarak çözmek, uzmanlık alanlarımdan biridir.

Panik Atağı Bitirmek İçin 4 Basit Adım

Panik Atağı Bitirmek İçin Dört Basit Adım 

1. Rahatlayın.

2. Olumsuz Düşünmeyi Durdurun.

3. Başa Çıkma İfadelerini Kullanın.

4. Duygularınızı Kabul Edin.

Nasıl Yapılır:

Adım 1. Rahatlayın.

Yavaş, derin ve eksiksiz nefesler alarak rahatlayın. Sadece panik atak geçirdiğinizi ve daha ciddi bir şey olmadığını hatırlayarak kendinizi sakinleştirin. Yavaş, derin ve eksiksiz nefes almaya devam edin. Yavaş, derin, tam nefesler vücudunuzu rahatlatır ve bu, adrenalin salınımını tersine çevirmenin ilk adımıdır.

Adım 2. Negatif Düşünmeyi Durdurun.

“DUR !!!” diye bağırarak olumsuz düşünmeyi bırakın! Kafanın içinde gerçekten gürültülü. “STOP” kelimesini haykırarak, beyninizin böbrek üstü bezlerinize gönderdiği acil durum mesajını kesintiye uğratmış oluyorsunuz. Genellikle panik atak geçiren insanlar, aynı felaket düşünceleri kafalarında tekrar tekrar tekrar eden sonsuz bir döngüye girer. Bu sonsuz döngüyü kesmek size korkutucu mesajı sakinleştirici bir mesajla değiştirme fırsatı verir.

Adım 3. Başa Çıkma İfadelerini Kullanın.

Başa çıkma ifadesi, en azından kendinizi korkutmakta olduğunuz felaket ifadesi kadar güçlü olan olumlu bir ifadedir. Olumsuz düşünceyi olumlu bir düşünceyle değiştirin. Olumsuz düşünceye hitap eden bir ifade seçin.

Örneğin, kalp krizi geçirdiğinizi düşünüyorsanız (panik atak sırasında yaygın bir korku) o zaman kafanızda “Aman Tanrım, kalp krizi geçiriyorum” veya “Ben ‘öleceğim, aman Tanrım, öleceğim! ” “DUR!” Diye bağırdıktan sonra Korku düşüncesini derhal durumla başa çıkmanıza yardımcı olacak olumlu bir ifadeyle değiştirin, örneğin “Sadece panik atak geçiriyorum ve rahatlarsam üç dakika içinde bitecek” veya “Korkum kalbimi oluşturuyor daha sert vur, kalbim iyi. “

Sokakta arkanızda ayak seslerini duymaktan korkuyorsanız, “Bu caddeden yüzlerce kez yürüdüm” veya “Her gece işten eve geldiğimde sokakta tek başıma yürüyorum; arkamda duyduğum şey” diyebilirsiniz. işten eve yürüyen bir başkasıdır. “

Diğer başa çıkma ifadeleri, “Bu durumu daha önce defalarca atlattım ve tekrar atlatabilirim” veya “iyiyim, her şey yolunda” olabilir.

Sizin için paniğe neden olan türden korkulu düşünceler hakkında beyin fırtınası yapın ve ardından panik atağın ortasında başa çıkma ifadeleri düşünmeye çalışmak yerine ihtiyacınız olduğunda bakabileceğiniz uzun bir başa çıkma ifadeleri listesi yapın.

Not: Eğer korkunuz gerçek bir tehlikeye yanıt ise, bu korkuları ele alan yeni seçimler yapmayı düşünmenizi öneririm. Sağlığınızla ilgili endişeleriniz varsa, doktorunuza danışın.

Adım 4. Duygularınızı Kabul Edin.

Duygularınızı kabul etmek çok önemlidir. Bu deneyimi en aza indirmek, genellikle onu sürdürmeye hizmet eder.

Hangi duyguyu hissettiğinizi belirleyerek başlayın. Çoğu panik atak, korku duygusundan veya korkunun bazı varyasyonlarından kaynaklanır. Hissettiğiniz duyguyu tanımlayın ve onu hissetmenizin nedenini bulun.

Bu hissi ve bunun sebebini doğrulayın. Bir konuşma yapmadan önce panik atak geçiriyorsanız korkuyorsunuz çünkü korkutucu. Sahne korkusu, korku ve paniğin yaygın bir nedenidir. Kalp krizi geçirmekten korkuyorsanız, bundan korkmanız kesinlikle geçerli. Sokakta arkanızdaki ayak seslerinden korkuyorsanız, başınıza kötü bir şey gelmesinden korkmak mantıklıdır.

Tüm bu durumlarda uygun önlemleri alın. Kalbinizin sağlıklı olduğunu bilmek için düzenli bir kontrol yaptırın. İyi aydınlatılmış bir alanda yürüyün ve sokakta çevrenize dikkat edin. Bir savaşçı gibi yürüyün, kurban gibi değil. 

Panik Atağı Bitirmek İçin 4 Basit Adım 

Bunların tümü, güvenliğinizi sağlamak için önemli önlemlerdir. Ardından, size yakın zamanda bir kontrol yaptırdığınızı ve kalbinizin iyi olduğunu hatırlatan bir başa çıkma ifadesi kullandığınızda, güvende olduğunuzu bilerek korkmanın sorun olmadığına dair kendinize güvence verebilirsiniz.

Korku, kendinize bakmanızı hatırlatan olumlu bir duygudur. Duygularınızı dinleyin, kendinize iyi bakın ve uygun bir bakış açısıyla duygularınızı durumla orantılı tutun.

Birçok kişi bu adımları öğrendikten sonra panik atak geçirmeyi bıraktı. Bununla birlikte, panik ve anksiyete tepkilerini kalıcı olarak çözmek için size tam anlamıyla duygusal özgürlük ve mutluluk veren daha derin bir çözüm var. 

Zihniniz, her durumda olumsuz tepkilerinizi önemli ölçüde etkileme gücüne sahiptir. 

Hipnoz ve NLP (Neuro-Linguistic Programming, düşünme süreçlerinizi değiştirmenin veya geliştirmenin güçlü bir yolu) ile çalışarak, herhangi bir hedefe ulaşabilir, herhangi bir sorunu çözebilir ve hayatınızın her alanında arzu ettiğiniz mükemmelliği yaratabiliriz.

Olmayı seçtiğiniz kişi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir