Meditasyon nedir?

Meditasyon Nedir?

Meditasyon Nedir, kişinin meditasyon gibi fiziksel bir tekniği kullandığı veya zihni yalnızca tek bir şeye, fikre veya eyleme odaklayarak dikkati ve konsantrasyonu eğittiği ve psikolojik ve ruhsal bir rahatlama durumu elde ettiği bir sanattır. Doğada dış dünyadan kopmak ve aynı zamanda dinlemeyi, deneyimlemeyi ve iç dünyayla ilişki kurmayı öğrenmek için kullanılan, çift kulaklı dayak olarak bilinen bir prensibe dayanmaktadır.

Belirli frekanslara odaklandığımızda beynimiz seçtiğimiz frekanslara uyum sağlayabilir. Meditasyon “mikro uyum” olarak adlandırılmıştır çünkü iç ve dış durumlar belirli frekanslar tarafından kontrol edilir. Örneğin, bir kişi meditasyon yaptığında, iç beyin belirli sesler duyar, dış beyin ise diğer renkleri görür.

Çeşitli meditasyon teknikleri var. Bazıları fiziksel olarak çok aktifken diğerleri sadece oturmanızı gerektirir. Birçok insan meditasyonun sağlığa faydalarına inanır. Çalışmalar, düzenli meditasyonun uzun vadeli sağlık yararlarını göstermemiş olsa da, bir kişinin genel zihinsel, duygusal, fiziksel ve ruhsal iyiliği için iyi olabilir.

Meditasyon Nedir, sağlıklı bir zihin durumuna ve fiziksel sağlığa ulaşmanıza yardımcı olabilir. Vücudun ve zihnin gevşemesi, kendinizi iyi hissetmenizi ve kendinizle rahat hissetmenizi sağlar.

Çoğu insan meditasyonu zihni sakinleştirmenin doğal bir yolu olarak tanımlar. Kulaklık kullanarak veya bir CD veya kaset çalar kullanarak elde edilebilir.

Farklı insanlar farklı şeylere odaklanır. Bazıları dış dünyaya, bazıları iç dünyaya odaklanacak. Bu nedenle meditasyon, belirli egzersiz türlerine katılmanızı gerektirebilir. Örneğin, bazı meditasyonlar tek bir nefese odaklanmayı gerektirirken, diğerleri bir dizi meditasyon gerektirir.

Meditasyonun temel amacı, bilinci bir iç huzur ve uyum durumuna getirmektir. Bunu stresi azaltarak ve bedeni ve zihni gevşeterek yapar. Bu, düşüncelerin dış uyaranlardan rahatsız edilmeden kafanızda serbestçe akmasına izin vererek başarılabilir.

Meditasyon becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, yavaş başlamakta fayda var. Temel meditasyon ile daha ileri seviyelere ilerleyin.

Meditasyonun Amacı

Meditasyonun temel amacı, tamamen kendinizle birlikte olmaktır. Bunu yaparak zihninize odaklanıp sakinleşebilirsiniz. Zihniniz gevşediğinde, vücudunuzu rahatlatmanız daha kolay olacaktır. Ayrıca, gevşemiş bir zihinle, beden ve zihin rahatlayabilir ve bedendeki herhangi bir gerilimi serbest bırakabilir.

Meditasyonun bir başka amacı da tüm vücudu rahatlatmaktır. Bu, vücudunuzdaki ağrıya veya rahatsızlığa odaklanmadığınızdan, bunun yerine hissettiğiniz ağrı ve rahatsızlığa odaklanarak başarılabilir.

Meditasyonun amaçlarından biri, tüm olumsuz düşünceleri zihninizden uzaklaştırmaktır. Bunu yapmanın bir yolu, olumsuz düşüncelerin zihninize girmesine izin vermediğinizden emin olmaktır. aklın her an.

Geçmişte benlik saygısı sorunları olan kişiler için meditasyonun kendi kendini incelemeyi içeren bir programın parçası olması önerilir. Suçluluk veya depresyon duyguları yaşadıysanız, meditasyon, olumsuz duyguları bulmanıza ve olumlu olanlarla değiştirmenize yardımcı olabilir. Kendi kendine muayene ve meditasyon işe yarayabilirken, bir yöntem bazıları için diğerinden daha iyidir.

Meditasyonun temel amacı, zihninizi her seferinde tek bir şeye odaklamaktır. Bir seferde birden fazla şey düşünmeden zihninize odaklanmayı öğrenmelisiniz. Bu, aynı anda birden fazla düşünceyi düşünmemeniz gerektiği anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir