Meditasyon için gevşeme egzersizleri

Meditasyon İçin Gevşeme Egzersizleri

Meditasyon yapmak, bir bireyin odaklanmış farkındalık gibi bir dizi tekniği kullandığı veya sadece zihni tek bir düşünceye, fikre veya deneyime odaklayarak, farkındalık ve konsantrasyonu geliştirmek ve psikolojik olarak dengeli bir duruma ulaşmak için kullandığı bir tekniktir. huzurlu. Pek çok insan meditasyonu rahatlamak, stresi yönetmelerine yardımcı olmak, depresyon ve kaygının üstesinden gelmek, bedeni ve ruhu iyileştirmek, stresi ve uykuyu azaltmak için kullanır.

Meditasyon yapmak için birkaç yolu vardır. Örneğin, bazıları zihinlerini nefeslerine odaklayabilir. Bazıları zihinlerini çalınan müziğe odaklarken, diğerleri güzel bir manzara gibi görsel imgelere odaklanabilir.

Herhangi bir meditasyon yapmamayı tercih edenler için birkaç dakika oturabilir veya hareketsiz kalabilir, ardından kaslarını esnetebilir, derin nefes alabilir ve güzel duruşlarının tadını çıkarabilirler. Diğerleri meditasyon yapmalarına yardımcı olması için meditasyon yastığı kullanabilir. İnsanların daha fazla rahatlamasına ve meditasyon yapmasına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış yumuşak, rahat, yatağa benzer bir minderdir.

Bunlar herhangi bir meditasyon yapmamayı tercih eden insanlar için iyi olsa da, yardımcı olabilecek bazı gevşeme egzersizleri de vardır. Meditasyonun faydaları uzun ömürlüdür. Bunun nedeni, bir kişinin vücudunun ve zihninin düzgün çalışması için dengede olması gerektiğidir. Bu, kişinin zihinsel sağlığını, fiziksel sağlığını ve duygusal refahını içerir.

İnsanların meditatif bir duruma girmelerine ve derin rahatlama sağlamalarına yardımcı olmak için birkaç farklı rahatlama tekniği kullanılabilir. En popüler olanlardan biri, binlerce yıldır etrafta olan ve günümüzde insanların stresi azaltmak için kullanılan yogadır. Yoga aynı zamanda bedeni ve zihni güçlendirmeye de yardımcı olur, bu yüzden birçok insan bunu depresyon ve anksiyetenin üstesinden gelmek için kullanır.

Meditasyon yapmak için bir başka popüler yolu da nefes egzersizleridir. Bir şeye konsantre olurken burnunuzdan derin nefes almak ve ağzınızdan nefes vermek, zihninizi temizlemeye yardımcı olur ve derin bir meditasyon durumuna girmenizi sağlar.

Bazı insanlar meditasyon yaparken derin bir trans durumuna girebileceklerini görebilirler. Bu, zihnin farklı bir varoluş durumuna, kişinin değişmiş bilinç durumlarına ulaşabileceği noktaya kadar derinlemesine odaklanıp konsantre olabileceği bir duruma girmesine izin veren derin bir gevşeme durumu nedeniyle mümkündür.

Meditasyon Yapmak Ve Meditasyon Ekipmanları

Birçok insan oturmak ve uzanmak yerine bir sandalyede meditasyon yapmayı tercih eder. Bunun nedeni, bir sandalyenin sabit tutulmasının daha kolay olmasıdır. Yaygın olarak meditasyon bankı olarak bilinen bir sandalyenin hareket etmesi ve gürültü yapması daha az olasıdır. Bir meditasyon bankı, insanların meditasyon yaparken düşük bir tona odaklanmalarına ve rahat bir meditasyon durumuna girmelerine yardımcı olabilir.

Meditasyon yapmak için bir meditasyon bankı seçerken, neyden yapıldığını ve ne kadar büyük olduğunu düşünmek önemlidir. Bazı banklar ahşap veya metalden, diğerleri ise plastikten yapılmıştır. Ağır olma eğiliminde oldukları ve sırt ağrılarına neden oldukları için, sırt problemleri olan kişiler için metal banklar en iyi seçenek olmayabilir.

En iyi meditasyon sehpası, oturması çok rahat olan hafızalı köpükten yapılmıştır. Fazla yer kaplamaz ve kişinin yatak odasında meditasyon yapmasına izin verir. Veya bir meditasyon sehpası, çok kalın köpük malzemeden yapılabilir, böylece kişi sandalyede oturuyormuş gibi hissettirmez, koza gibi yumuşak bir minderde oturur.

Yatar koltuk gibi görünmek için yapılmış olanlar gibi birçok farklı meditasyon bankı stili vardır. Bu, yatak odasının oturma odasına yerleştirilebildiği ve yatmak için arkalıktan yararlandığı için yatar koltuk olarak bilinir. Kişi sandalyede otururken, meditasyon pozisyonunda rahattır ve nefesine veya diğer ilgi alanlarına odaklanabilir.

Bir kişi meditasyon bankında meditasyon yapmayı seçerse, aşırı gerilmemeye dikkat etmelidir, çünkü bu onları rahatsız edebilir ve hatta gevşeme egzersizleri yaparken incitebilir. Çok fazla esneme, zihnin tamamen gevşemesine izin vermeyebilir. Pek çok kişi, derin nefes egzersizleri gibi çeşitli farklı gevşeme egzersizleri yapmayı seçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir