Gerçeğinden Ayırt Edilemeyen Filmler ve Etkileri

0 29

Gerçeğinden ayırt edilemeyen filmler, aktör ve yönetmenler tarafından zekice kurgulanan hatta eskisinden alınarak farklı gösterime giren filmleri inceledik. Yapılan filmler, böylece yeniden kurgulanmamış olsaydı şuan rekorlar kıran ve izleyiciler tarafından en çok sevilen yapıtlar olmayabilirdi.

The Godfather Part ll

the-godfather-part-2

Sadece ilk filmden daha iyi olmadığı gerçeğini değiştirmez, zevkinize bağlı olarak bunu şimdiye kadar yapılmış en büyük film olarak bile düşünebilirsiniz. Kesinlikle Al Pacino’nun şimdiye kadar yapılmış en iyi filmi. ‘The Godfather Part II’yi övgüye değer kılan şey, orijinal filmin de tüm zamanların klasiği olması. Orijinal filmi çok fazla olmasa da iyileştirmek kolaydır, ancak ‘The Godfather’ iyileştirilemeyecek kadar iyiydi. Francis Ford Coppola bir şekilde oyunu devam ettirmeyi başardı. Belki de Robert di Niro’nun Pacino’yu dengelemesinin inanılmaz bir işiydi. Belki de ilk film hakkında iyi olan ve filmin üzerine genişleyen her şeyi aldı. Cesur karakterleri daha üç boyutlu hale getirdi. Her halükarda ‘En İyi Resim’ Oscar ödülünü alan ilk film oldu. Gerçeğinden ayırt edilemeyen filmler arasında en çok ilgi çeken film olmuştur.

The Dark Knight

the-dark-knight

Batman franchise Christopher Nolan tarafından devralındığında korkunç bir sorun yaşadı; Val Kilmer’in ‘Batman Forever’ daki karakteri yorumlaması onu yaralamıştı ve George Clooney neredeyse iki yıl sonra ‘Batman ve Robin karakterini öldürdü. Nolan tarafından yapılan ve Christian Bale tarafından oynanan daha karanlık Batman 2005’te onu kurtarmıştı. Üç yıl sonra, ‘Kara Şövalye’ serbest bırakıldı ve şimdiye kadar yapılmış en büyük ‘Batman’ filmi oldu. Bale yine pelerinli süper kahraman olarak mükemmeldi, ancak Heath Ledger trajik kısa kariyerinin performansını Joker olarak vermişti. Diğer tüm Joker karakterini oynayan aktörlerin değerlendirileceği ölçüm çubuğu oldu.

From Russia With Love

from-russia-with-love-gerceginden-ayirt-edilmeyen-filmler

O kadar çok James Bond filmi var ki orijinal olduğunu düşünmek neredeyse zordur. Franchise o kadar eskidir ki çoğumuz hayatta olduğundan daha uzun süredir var. Yine de ilk Bond filmi ve ‘Dr. No ‘1962’de ‘Sevgiler Rusya’dan’ bir devam filmi en önemli şeylerden biri oldu. ‘Sevgiler Rusya’dan’ daha korkunç olsaydı, Bond imtiyazları orada dururdu. Başka biri gelip birkaç yıl sonra tekrar denemiş olabilirdi, ama bunların hepsine sahip olamazdık. Sean Connery ve Roger Moore filmleri. Bu özel filmde Connery rolü kendi başına yapıyor. Performansı ile ilgili her şey tehdit ve karizmayı aynı anda sızdırıyor bir efsane doğuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.