Fenerbahçe Tarihinin En Golcü 5 Oyuncusu

0 31

Gerçekleştirdikleri paha biçilemez golleri sayesinde Fenerbahçe futbol kulübü tarihine adlarını altın harfler üzerinden yazdıran Fenerbahçe tarihinin en golcü 5 oyuncusu bu sayede aradan uzun dönemler geçmesine rağmen isimlerini bugün halen daha Türkiye futbol dünyasında hatırlatmaktadırlar.

İşte Fenerbahçe Tarihinin En Golcü 5 Futbolcusu;

1- Semih Şentürk

Fenerbahçe futbol kulübünün yeni dönemde en fazla bilinen futbolcularından biri olan Semih Şentürk, 1999 tarihinde Fenerbahçe futbol kulübü alt yapısında yer alarak ve ilk etapta 2001 ila 2002 döneminde Fenerbahçe futbol kulübü ile profesyonel olarak sözleşme belgesine imzasını attı. Bu aşamadan itibaren 2012 ila 2013 sezonunda Fenerbahçe futbol kulübünde profesyonel anlamda yerini alan Semih Şentürk toplamda 11 senelik Fenerbahçe forma giyme süreci boyunca toplam olarak birbirinden muhteşem 86 gol atmıştır. Bu sayede Fenerbahçe futbol kulübünün en çok gol atan oyuncusu listesinde yerini aldı.

semih şentürk fenerbahçe eski futbolcusu

2- Şeref Has

Geçmiş dönemlerde sarı lacivertli takımın en fazla gol atan oyuncularından biri olarak ün salan Şeref Has 1955-1973 tarihine dek sarı lacivertli kulüpteki kariyerine devam etti. Ayrıca uzun seneler boyunca takımdaki kaptanlık görevini de devam ettiren Şeref Has 18 yıllık Fenerbahçe kariyeri boyunca toplam olarak 87 gol atmayı başardı. İlave olarak Fenerbahçe formasını da en fazla giyen futbolcu olarak kulüp tarihine bu sayede ismini altına harfler ile yazdırmayı başardı.

şeref has fenerbahçe eski golcüsü

3- Ogün Altıparmak

1962 ila 1963 sezonları arasında bacağında kırık yer almasına rağmen Fenerbahçe futbol kulübünde yerini alan Ogün Altıparmak bu nedenle gerek kendisi ve gerekse de Fenerbahçe kulübünün eleştiri oklarına hedef olmasına rağmen 1967 sezonundan 198 sezonuna dek gerçekleştirdiği muhteşem 56 gol sayesinde eleştiri yağmuruna tutanları utandırmayı başardı.

1967 ila 1968 sezonu aralığında Fenerbahçe kulübünden Whashington Whips kulübüne transfer olan Altıparmak, burada da 1 senelik zaman dilimi boyunca top koşturduktan sonra yeniden Kadıköy’e geri dönüş gerçekleştirdi.

1967-1971 tarihine dek burada kariyerine devam eden Ogün Altıparmak, bu zaman dilimi boyunca toplamda 33 gol atarak toplam olarak 89 adet muhteşem gol atma başarısı elde etti. 1970-1971 sezonunda ise toplamda 16 gol atarak bu sayede sarı lacivertli takımın ilk gol kralı ünvanına sahip olan futbolcusu seçildi.

Ogün Altıparmak Fenerbahçe eski golcülerinden.

4- Fikret Arıcan

Henüz 12 yaşında iken sarı lacivertli formayı giyen Fikret Arıcan, futbol yaşamında ilk profesyonel sözleşmesini 1933 ve 1934 sezonunda gerçekleştirdi.1955-1956 sezonuna dek Fenerbahçe forması giyen Arıcan, bu dönemler içerisinde yalnızca yarım sezon olmak kaydıyla Adana Demir Spor kulübünde forma giydi. ”Büyük Fikret” lakabı ile ün salan Arıcan bu sayede ayrıca taraftarların bestelerinde de yerini aldı.

Gerçekleştirdiği birbirinden muhteşem 111 gol sayesinde sarı lacivertli kulübün gözdesi olmayı başaran Fikret Arıcan bu sayede Fenerbahçe taraftarlarının gönlünde de taht kurmayı başardı.

Fikret Arıcan eski golcülerden fenerbahçe futbol kulubünde oynadı. şimdiki kanarya

5- Cemil Turan

Futbol kariyeri boyunca gösterdiği yüksek performans ve başarıları sayesinde ayrıca Türk Futbol Tarihinde de ismini altın harfler ile yazdırmayı başaran Cemil Turan, futbol tekniği, ani deparları, topu kullanışı ve gerçekleştirdiği eşsiz vuruşları sayesinde Türk Futbol Tarihinin gelmiş geçmiş en profesyonel futbolcuları listesine dahil ettirmiştir. 1971-1972 sezonunda giymeye başladığı sarı lacivertli forması ile 8 yıllık süreç boyunca toplam olarak gerçekleştirdiği 127 adet gol ve muhteşem ötesi oyunculuğu sayesinde Fenerbahçe takımına ciddi anlamda katkılar sunmayı başardı. 1979-1980 tarihinde Fenerbahçe forması çatısı altında futbol kariyerini sonlandırdı.

Bu sayede halen Fenerbahçe spor kulübü ve Fenerbahçe taraftarının gönlündeki önemini koruyan Sarı Lacivertli takımın tarihindeki en golcü 5 futbolcu listesi bu sayede Türkiye Futbol tarihine de damga vuran futbolcular listesine dahip olunmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.