Evangelizm:! Hıristiyanlar için Yardım

Hıristiyan dininde müjdecilik dini bir faaliyet değildir. Aslında bu, başkalarının yararına İsa Mesih’in öğretilerini ve mesajlarını halka duyurma veya sunma eylemidir.

Hıristiyanlıkta üç tür müjdeci vardır. Birincisi bir evangelist olarak bilinir, ikincisi bir vaiz olarak bilinir ve üçüncüsü bir öğretmen evangelisti olarak bilinir. Hıristiyanlıkta Kutsal Kitap, her Hıristiyan’ın müjdeyi duyurması gerektiğini öğretir.

Evangelizm:

İsa’nın iyi haberini duyurmak istiyorsanız, bunu insanların hayatlarında görünür kılmalısınız. Bunun mümkün olması için çevrenizdeki insanları tanımanız gerekir. Bunu yapmak için, dünyaya çıkmalı ve insanlara İsa’yı anlatmalısın.

Bir Hıristiyan müjdecisi olmak istiyorsanız, İncil hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Bu, İsa’nın ne öğrettiğini ve ne yaptığını keşfetmenize yardımcı olacaktır. Ek olarak, öğrendiklerinizi yazmayı da öğrenmelisiniz.

İşinizde başarılı olmak için bir Hıristiyan evangelisti olmalısınız. Aslında, insanların öğretilerinizden ve hizmetinizden haberdar olması için insanları düzenli olarak tebliğ etmeye çalışmalısınız. İnsanlar öğretiminizin ve hizmetinizin farkına vardıklarında, size paralarını verme ve hizmetinizde size destek olma olasılıkları daha yüksektir.

Öğretinizi ve hizmetinizi haklı çıkarmak için Tanrı’yı ​​kullanmadığınızdan emin olmalısınız, çünkü Tanrı, öğretilerinizi haklı çıkarmak için O’nun ismini kullanmanızı istemiyor. Sadece paylaşmaya ve insanlara yardım etmeye geldiğiniz gerçeğini ilan etmek için O’nun ismini kullanmanızı istiyor.

Hristiyanlıkta, Hıristiyan müjdecilere eğitim veren birçok kuruluş, okul, kilise ve hatta hükümet vardır. Hristiyan bir evangelist olabilir ve bunu yaparken para kazanabilirsiniz. Ayrıca bir Hıristiyan müjdecisi olabilir ve isterseniz bunu tam zamanlı bir kariyer haline getirebilirsiniz.

Evangelizm:

Hıristiyan müjdecisi olmak zor bir iş değildir, ancak çaba ve kararlılık gerektirir. Ancak, kazandığınız mükafatlar çok faydalı olacaktır çünkü Tanrı’nın işini yapıyorsunuz.

Kutsal Kitap bize İsa’nın dünyaya insanları günahtan, ölümden ve kötülükten kurtarmak için geldiğini öğretir ve bunu insanlara günahtan tövbe etme fırsatı vererek yapabileceğini göstermek ister. İnsanları günahları için bağışlayacağına ve krallığına girmelerine izin vereceğine söz verdi.

İlginizi Çekebilir  Evangelizm ve anlamı

Tanrı’nın insanları kurtarmak için gücünü Tanrı Sözü aracılığıyla öğreniyoruz. Tanrı’nın Sözü aracılığıyla insanlara yeryüzünde miras verme, O’nun huzurunda yürümek ve sonsuz yaşam vaatleri almak için Tanrı’nın gücünü öğreniyoruz.

Bu nedenle Hıristiyanlar, Tanrı’nın bizden parlayan bir ışık olmamızı istediğini hatırlamalıdır. insanlara Müjde yolunda rehberlik etmek ve yol göstermek için.

Parlak bir ışık, insanlara Tanrı’nın yolunu izleyebileceklerini ve gelecek için umut verebileceklerini gösterir. Parlak bir ışık, insanlara, Tanrı’nın kurtarılmanın getirdiği huzuru ve rahatlığı hissetmelerini istediğini de gösterir. Bu, Hıristiyanların zamanın başlangıcından beri Tanrı’nın huzurunda aradıkları şeydir.

Evangelizm:

Mesih’i takip edip müjdeyi vaaz ederken, hayatınızın çok daha kolay olacağını göreceksiniz. ve daha tatmin edici.

Hıristiyanların çoğu, müjdeyi öğreterek bir tür ödül veya takdir alacaklarını düşünür. Ancak, durum böyle değildir çünkü Tanrı’nın sunduğu en iyi ödül, Oğlu İsa Mesih’in yaşamını paylaşmaktır.

Tanrı sizi günahtan ve ölümden kurtarmak için Oğlunu veriyor. İsa Mesih günahsızdı ve tüm insanlar için öldü, ama siz O’na karşı günah işlemeye devam ediyorsunuz ve sizi doğru yola sokmak için yardımınıza ihtiyacı var.

Evangelist olmak istiyorsanız, iyi haberi paylaşmalısınız. İyi haber şu ki, Tanrı sizi seviyor ve her zaman günahınızı ve ölümünüzü bağışlayacak.

Bir cevap yazın