Evangelizm ve anlamı

Evangelizm ve anlamı

Evangelizm ve anlamı! Hıristiyan inancıyla nasıl bağlantılı? Bazı özellikleri nelerdir? Hıristiyanlar müjdeciliği nasıl etkili bir şekilde uygulayabilir? Bu soruların cevapları sizi şaşırtabilir.

Evangelizm ve anlamı

Anlaşılması gereken ilk şey, “evangelizmin” ne anlama geldiğidir. Basit bir dille, evangelizm, biri veya bir şey hakkında konuşma eylemidir. Bu iki tür olabilir. Bazı inananlar, Tanrı’nın Oğlu olduğuna inandıkları kişiden veya İsa Mesih’ten söz edeceklerdir. Başkaları Tanrı’nın yeryüzündeki varlığından bahsedebilir. Her iki durumda da, müjdeciliğin amacı, başkalarını Mesih’i ve öğretilerini kabul etmeye teşvik etmektir.

Evangelizmin onu etkili kılan iki özelliği vardır. Öncelikle samimi olmalısın. Mesajı ileten kişi kendisi ve Tanrı hakkında bir şeyler paylaşmak istemelidir. İkinci özellik, Evanjelizmin zorlayıcı olması gerektiğidir. Hıristiyanların yaşamları için bir model olarak kullanmaları gereken bir ders olmalı.

Müjde mesajının kendisi güçlü olabilir. Bunu okuyan kişinin eylemlerinizin anlamını anlamasını sağlayabilir. Ancak bu yeterli değildir. Müjdeciler her zaman müjde mesajını kullanmaya devam etmelidir, ancak kendi özel vurgularıyla. Müjde mesajının sadece başlangıç ​​olmasına izin vermemelidirler.

Evangelizm ve anlamı! Evangelistin Tanrı hakkında konuşabilmesi ve Tanrı’nın sevgisini başkalarıyla paylaşabilmesi gerekir. Bu, Evanjelistin başkalarını dinlemeye istekli olması gerektiği anlamına gelir. Evanjelistler, Tanrı’nın Sözü hakkında öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmaya istekli olmalıdır. Ayrıca, Tanrı’nın Sözü hakkında başkalarının duyabileceği ve kabul edebileceği şekilde konuşmalarına izin veren bir tutum almaya istekli olmaları gerekir. Buna genellikle vaaz denir.

Evangelizm ve anlamı

Evangelizm ve anlamı

Evangelizm o kadar da zor değil. Dinlemek ve harekete geçmek isteyen biri oldukça basit olabilir. Evangelizm yaparken mükemmel olmak önemli değildir. Ancak mesajınızı başkalarına açık bir şekilde iletebilmeniz önemlidir. ve başkalarını onlara söylediklerinizin doğru olduğuna ikna edebilmektir.

Evanjelizmin en önemli yönü, kayıplara vaaz vermeye istekli olmaktır. Kaybolan biri sizi aradığında, ona hizmet edebilmelisiniz. ve sadece onlar hakkında konuşmak değil. Kaybedilenlere, özellikle modern çağda yaşayanlara ulaşmak o kadar kolay değildir, ancak Evangelizm, Hıristiyan inancının önemli bir parçası olmaya devam etmektedir. Bir Hristiyan olarak olgunlaştıkça, müjdeciliğin çok daha kolay hale geldiğini göreceksiniz.

Her şeyi kendi başına yapmak zorunda değilsin. Daha etkili olmanıza yardımcı olacak bir papaz veya diğer kilise liderleri bulun.

Evangelizm ve anlamı! Evanjelizmin amacı, Tanrı’yı ​​onu tanımayan insanlara tanıtmaktır. Tanrı’nın Sözünü insanların kolayca anlayabileceği şekilde kullanmanız önemlidir. İyi ve net bir mesajı vaaz edebilirseniz, binlerce insana ulaşabilirsiniz. Yüzlerce kişiye ulaşmak istiyorsanız, insanlara ulaşmanıza yardımcı olacak bir ses ürünü satın almayı düşünmelisiniz.

Kutsal Kitap hakkında doğru bilgiyi bulmak çok önemlidir. Mukaddes Kitabı incelemeniz ve Mukaddes Kitabın kullandığı kelimelerin anlamını öğrenmeniz gerekecek. Müjde’yi insanlara duyurmadan önce Mukaddes Kitabın tamamını anlamanız önemlidir. ve başkalarıyla paylaşın. Tanrı’nın Sözünü herkes tarafından anlaşılabilecek şekilde anlayıp hakkında konuştuğunuzda milyonlarca insana ulaşabilirsiniz.

Başkalarının yaşamlarında Tanrı Sözünü kullanmanın birçok farklı yolu vardır. Bunu, onların hayatlarına neşe getirmek, başkalarına öğretmek, müjdeyi başkalarına duyurmak ve başkalarını iyileştirmek için kullanabilirsiniz. Word ile ne yapmak istediğinizi seçmek size kalmıştır.

İncil’in mesajı dünyanın sonuna kadar ulaşabilir, ancak bunu tek başınıza yapamazsınız. Evangelizme giden yolda size eşlik edebilecek, hem kilise liderleri hem de papazlar olan büyük liderler var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir