Evangelizm ne anlama gelir?

Evangelizm Ne Anlama Gelir?

Evangelizm ne anlama gelir? Bu konu hakkında çok şey soruluyor ve cevabın biraz karmaşık olduğunu itiraf etmeliyim, ancak anlamı oldukça açık. Bu basitçe, birisinin başka birinin kalbine girip onun için dua etmeye istekli olduğu anlamına gelir.

Evangelizm ne anlama gelir?

Kendinizi bir arkadaşınızın veya ailenizden birinin Tanrı’nın Sözünü duymasına ihtiyaç duyduğunuz bir durumda bulabilirsiniz. Kendi yaşamınıza bir göz atmanız ve Tanrı’nın sizinle ne tür şeyler aracılığıyla konuştuğunu öğrenmeniz gerekebilir.

Bazı insanların kötü günleri olur ve bazen Tanrı iyi bir haber değildir. Doğru insanlara ulaştığınızdan ve hayatınızın Tanrı’nın beklentilerine uygun olduğundan emin olmalısınız.

Bunu, hizmetinizi kullanarak ve daha önce Tanrı’dan haber almamış insanlara ulaşarak yapabilirsiniz. İsa’yı aradığınızdan ve onlar için dua ettiğinizden emin olun.

Bazen, hizmetinizin Tanrı’nın Sözünü öğrenmesini beklemeniz gerekebilir. Bu size Sözü duyma ve Tanrı’nın gücünü görme fırsatı verecektir. Ayrıca papazınızla evangelizm hakkında da görüşebilirsiniz.

Evangelizm ne anlama gelir? Tanrı’ya ulaşmakta zorlandıysanız, size yardımcı olacak birçok kaynak bulunmaktadır. Bir kiliseyi ziyaret etmek ve müjdecilik planlarının nasıl olduğunu görmek güzel bir şey. Bu size işe yarayacak bir göreve nasıl başlayabileceğiniz konusunda bir fikir verecektir.

Bazen Tanrı’nın istediği şekilde konuştuğunu duyabilirsiniz. Tanrı’yı ​​kızgın ve sabırsız bir Tanrı olarak dinleyen bazı insanlar var, ancak diğerleri kalplerinde Baba’yı işitebilir ve Tanrı’nın Sözünü görebilir. Bazıları bunu İncil’den de duyacak.

Evanjelizmin anlamı, Tanrı’ya sizden istediği şekilde ulaşmanızdır. Hizmetinizi kullanmalı ve Tanrı’nın Sözünü henüz işitmemiş, ancak onu duymaya hazır olabilecek insanlara ulaşmalısınız.

Bazı insanlar İncil’e gidecek ve Kutsal Kitabın hayatlarında olup bitenler hakkında ne dediğini öğrenecekler. Tanrı’nın Sözü her şeyin cevabıdır, bu nedenle insanlara açıksınız ve Tanrı sizden kendi yaşamlarında kendi Sözünü duyurmanızı istiyor.

Evangelizm ne anlama gelir?

Evangelizm ne İfade Eder

Evangelizmin farklı biçimleri vardır ve bu evanjelizm biçimlerini kullanan insanlar kendi deneyimlerine sahip olacaklardır. Aynı görünebilir, ancak her evanjelizm biçimi farklı ve benzersizdir.

Evangelizm ne anlama gelir? Bir tür müjdeleme, ağızdan ağza yoldur. Bu, günümüzdeki en popüler evanjelizm biçimidir. İnsanlar yaşadıklarını ve keşfettiklerini başkalarına ağızdan ağza anlatabilirler, bu da başkalarının da Tanrı’nın Sözünü duymalarına yol açabilir.

Evangelizmin başka bir biçimi de yolunuzun dışına çıkmak ve bulabildiğiniz herkesle konuşmak ve Tanrı’nın Sözünü almaya çalışmaktır. Bunu gazeteye bir ilan koyarak ve ardından Tanrı Sözünü yayarak yapabilirsiniz.

Tanrı’nın Sözünün onlar için ne anlama geldiği ve bu Sözü diğer insanlarla paylaşmanın önemi hakkında bir vaaz vermeniz gerekebilir. Tanrı’nın sizden istediği insanlara ulaşmanız için insanlara ulaşıp onlara ulaştığınızdan emin olmanız önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir