Evangelizm Kaynağı! Hıristiyan tarihinde, evangelizm, sevgisini ve bağışlamayı paylaşmak amacıyla Mesih’in öğretilerini ve mesajını vaaz etme eylemidir. Genellikle iyi haberi tanıtarak insanların hayatlarında bir fark yaratmanın etkili bir yolu olarak görülür.

Evangelizm Kaynağı

Hıristiyanlığın ilk günlerinde, İsa’nın insanları Rab’bin iyi haberini duyurmak için bir yolculuğa çıkarması çok yaygındı. Takipçiler daha sonra sözlerinden ve eylemlerinden dinler ve öğrenirlerdi. Eve dönme zamanı geldiğinde, Tanrı’nın komşusuna olan sevgisinden ve kendisine haksızlık edenleri ve sevdiklerini affetme isteğinden açıkça bahsediyordu. Bazı Hıristiyanlar, onun affetme vaazının bir ulusun dönüşümünü başlattığına inanıyor.

Mesih çarmıha gerildikten sonra, takipçilerinin hayatı için dua etmelerine izin verilmedi, ancak Tanrı’dan dirilişinin bir işaretini istemelerine izin verildi. Kısa süre sonra İsa ölümden dirildiğinde bir işaretin görüleceğini anladılar.

Onun dirilişinin bir işareti olarak, boş mezara tanık olacaklar ve onlara Tanrı’nın dünyaya tek oğlunu gönderdiğini söyleyen bir ses duyacaklardı, böylece herkes bağışlanabilsin. Daha sonra misyonları, bu olay hakkında vaaz vermek, müjdeyi duyanlara yardım etmek ve kehanet armağanını almak, gelecekte ne olacağını ve insanların neden günahları için affedildiğini anlamak olacaktır.

Evangelizmin Kaynağı

Evangelizm Kaynağı! İnsanların müjdeyi alabilmeleri için, Tanrı’nın onlara ihtiyaç duydukları şeyi verme yeteneğine iman etmeleri gerekir. Ayrıca iyi haber için çok çalışmaya istekli olmalılar ve sadıklardan büyük miktarlarda bağış beklememelidirler. Tanrı’ya iman edenler, kendilerine verilenleri başkalarıyla paylaşmaya çok daha istekli olacaklar.

Evangelistler sadece müjdeyi vaaz edenler değildir. Onlar aynı zamanda dinleyenleri öğreten ve öğrettikleri ile din değiştiren ve değişen kişilerdir.

Kutsal Kitap bize bugün dünyanın dört bir yanındaki Hıristiyan kiliselerinde iyi haberi yaymak için zaman ayıran birçok müjdecinin olduğunu söyler. Tanrı’ya inanmayanlar sorunları veya başarısızlıkları görmezler ve bu nedenle Tanrı’nın sözünü başkalarına yaymak için müjdeciler olarak çalışmak zorunda kalmazlar.

İlginizi Çekebilir  Evangelizm ne anlama gelir?

Tanrı’nın insanları ihtiyaç duydukları yere koyduğunu bilmenin sevincini yaşamaya başlayabiliriz. ve Tanrı Sözü’nün vaaz edilmesiyle değişmeye istekli insanlar var.

Evangelizm Kaynağı

Bazı Hristiyan kiliselerinin, Tanrı’ya inanan ve vaaz verecek ve müjdeleştirilecek bir yer için çok çalışmaya istekli olanlara Hayatın Misyon Sözü adında bir bakanlığı vardır. Yaşam Sözü Misyonu, kurtulmuş olan ve müjdeleştirilmek isteyenleri sağlayan bir bakanlıktır.

Yaşam Sözü Misyonuna gidenler, başkaları için iyi şeyler yapmalarına izin veren araçlar alırlar. Başkalarına nasıl yardım edecekleri ve müjdeyi bakanlık aracılığıyla nasıl paylaşacakları ve onlarla çalışmak üzere eğitilenlere nasıl öğretecekleri öğretilir.

Bakanlık, Tanrı’nın Sözünün sıkıcı bir şekilde duyurulduğu bir yer değildir, çünkü birçok insan öğretmekle görevlendirildikleri kişilere iyi haberi duyurmaya zaman ayırmaz. Günahlarından kurtulmuş ve hemcinsleri için bir lütuf haline gelmiş kişilerin öğretileri ve örnekleri aracılığıyla mesajı yayma fırsatı verilir.

Bakanlığın, insanların kalplerine Tanrı’yı ​​ve O’nun sevgisini tanıma fırsatı veren bir web sitesi var. Ayrıca, misyoner olmak için ne yapmaları gerektiğini keşfetmelerine yardımcı olur.

Bir cevap yazın