Evangelizm: harika bir yol

Evangelizm: harika bir yol

Evangelizm: harika bir yol! Evangelizm, Mesih’in mesajını insanlara paylaşma umuduyla Tanrı’nın Sözünü halka açık bir şekilde vaaz etme eylemidir. Tanrı’nın sözü bir İncil aracılığıyla verilir. Kutsal Kitap ayrıca pek çok bilgi sağlar. Nasıl evanjelize edileceğini bilmeniz her zaman daha iyidir çünkü sadece Tanrı Sözünün savunucusu olmayacaksınız, aynı zamanda insanların hedeflerine ulaşmalarına da yardımcı olacaksınız.

Evangelizm: harika bir yol

Birçok insanın nasıl evanjelize edileceğini ve bize bunun o kadar da zor olmadığını söylediğini duyduk. Hatta size müjdelemeyi bile öğretiyorlar. Bu gerçekten bir yalan. Dışarı çıkıp kendi görevinizi yaparak pratik yapmalısınız. Kendiniz olarak başlamalı ve ardından insanların fark etmesi için hizmetinizi sunmaya çalışmalısınız.

İnsanlar Mesih’i kabul etmeye istekli olduklarında, onu Kurtarıcıları olarak da kabul edecekler. Tanrı Sözünü vaaz etmek isteyen biri olarak, nasıl müjdeleyeceğinizi bilmelisiniz. Evangelizm, insanlara Tanrı’nın Sözünü anlatmaktan ve İsa Mesih’in mesajını insanlara yaymaktan daha fazlasıdır.

Hıristiyanlar kendi elçileri olmaya çağrılır. İnsanların Mesih’in yollarına inanması ve onu takip etmesi için kendi liderleri olmalılar. Başkalarına Tanrı’nın Sözünden bahsetmeniz yeterli değildir. İnsanlara öğretmeleri ve yaşam tarzlarında onlara rehberlik etmeleri gerekir.

Tanrı Sözü’nü duyurduğunuzda, Tanrı’dan şüphe eden insanlarla karşılaşacaksınız. Bu nedenle, onlarla kendi tarafında savaşacak cesarete sahip olmalısınız. Başkalarının seni örnek görmesi için örnek olmalısın. Sıkı savaşmalısın çünkü Tanrı bunu yapmanı istiyor.

Yapmayı öğrenmen gereken bir diğer şey de müjdelemek. Müjdelemeye başladığınızda, ne yaptığınızı bilmeniz gerekir. Tanrı Sözünü vaaz etmek için İsa’nın yerine geçen bir müjdeci olmalısınız. Şüpheleri olan insanlara ulaşabilmek için kendinizi tanıtmalısınız.

Hala Kutsal Kitap hakkında bilmeniz gereken her şeyi bilmiyorsanız, okuyabileceğiniz bir Kutsal Kitap bulmanız gerekir. ve Mukaddes Kitabı daha iyi anlayabilmek için İncil’i okuyun.

Evangelizm: harika bir yol

Öyleyse devam edin ve kendi yolunuzu duyurun. Tanrı’nın Sözünün savunucusu olun ve onu halka yayın. Kendi görev ifadenizi oluşturun ve oraya çıkın, dolaşın ve vaaz verin.

Bazı insanlar size inanmayabilir, ancak Hıristiyanlar her zaman Tanrı’ya inanacaktır. Sadık olduğunuzu ve Tanrı için çalıştığınızı bildiklerinden emin olmalısınız.

Kendi yönteminizle müjdelediğinizde, çok iyi sonuçlar alırsınız, ancak bazen işler ters gidebilir. Bu nedenle doğru araçlara sahip olmanız önemlidir.

Şeytanla savaşa girdiğinizde güçlü ve etkili bir silaha sahip olmak için doğru ekipmana sahip olmanız gerekir. yani Kutsal Ruh.

Tanrı Sözünü sizi işitecek herkese duyurmaya hazırsanız, o zaman zihinsel olarak buna hazırlanmalısınız. ve fiziksel olarak Mesih adına savaşabilmeniz için. ve Tanrı’nın Sözünü tüm insanlara yaydı.

Tanrı insanları bir süredir müjdeciliğe çağırıyor. Öyleyse hazırlanın çünkü yeni bir iş bulmak üzeresiniz. Tanrı Sözünü vaaz edeceksiniz. Ve bunu pek çok insanı çekecek şekilde yapacaksın.

Evangelizm yaptığınızda, Tanrı’nın sizi sevdiğini ve insanlara yardım etmek için sizi buraya koyduğunu her zaman hatırlamalısınız. Çaresiz ve yardımınıza ihtiyacı olan bir kişi gördüğünüzde, ona Tanrı’yı ​​dinlemesi için dua etmesini söyleyin. .

Seni ezmelerine izin verme. Kendi yolunu söyle ve iyi olacaksın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir