evangelizm gerçekten ne anlama geliyor

Evangelizm gerçekten ne anlama geliyor?

Evangelizm gerçekten ne anlama geliyor? Bu, basitçe, müjdeyi vaaz eden müjdecilerin ebedi gerçekliğe sahip olması gerektiği anlamına gelir. Aynı zamanda, iddia ettiği kişilerin günah içinde yaşadığı anlamına gelir. Bu nedenle, başarılı bir müjdecilik, kalbinizin ve yaşamınızın dönüşümünün bir sonucu olmalı ve müjdenin gerçeği bu gerçeğe göre hareket etmelidir.

Hristiyan müjdesi tek bir kişi veya kuruluş tarafından ilan edilemez. Tanrı’nın sözü, mümkün olduğu kadar çok insana ulaşmak için bir gruba veya bir toplantıya öğretmek ve ikna etmek veya ikna etmek için vaaz edilir.

Evangelizm gerçekten ne anlama geliyor?

Bu nedenle müjdeyi vaaz edenler Tanrı hakkındaki tek gerçeğe sahip olmalıdır. İnanan olmaları bir şeydir. Tek gerçek Tanrı’ya inanırlar ve O’nun iyi ve doğru olan her şeyin yaratıcısı olduğunu bilirler. Ayrıca O’nun sadık olduğunu ve kurtarabileceğini de bilirler. Tanrı’nın kendilerine vaat ettiklerini kabul etmeye ve bu büyük Yaratıcı uğruna gerekirse hayatlarını feda etmeye hazırlar.

Müjde’yi vaaz edenler bu inanca sahip olmalıdır, çünkü gerçekten Tanrı adına çalışmanın tek yolu budur. Tanrı’ya inanmazsanız, Kutsal Ruh’un yaptığı gibi kalbinizden konuşamazsınız. O’nun sadık olduğuna inanmazsanız, gerçek bir Hıristiyan olarak yaşayamazsınız. Bu nedenle Tanrı için çalışamazlar.

evangelizm gerçekten ne anlama geliyor

Evangelizm gerçekten ne anlama geliyor? Bu inananlar bu inanca sahip oldukları için yaptıklarının doğru olduğunu bileceklerdir. Ve yaptıklarının etkili olduğunu bilecekler. Müjde doğru olduğu için, o zaman onlar Tanrı’nın Sözüne göre hareket ediyorlar ve Tanrı’nın planları ve iradesine uygun olacaklar.

Ancak etkili bir misyoner, birine sadece tekneye binip gitmesini söylemiyor. Hayır, o kişiye gemide gezinmek için ne yapması gerektiğini söylemelidir. İnancı şüpheye tercih eden kişiye Tanrı Sözü ile yaşamayı söylemelisiniz. O sadıktır. Ayrıca, bir kişiye Tanrı’nın emirlerine itaat etmesi ve Tanrı’nın emir ve planına göre yaşaması için ilham vermelidir.

Son olarak, kişiye her konuda Tanrı’nın planlarına nasıl uyacağını öğretmelisiniz. Kişiyi başkalarına hizmet etmeye motive etmeli ve dünyaya getirdikleri acı ve ıstıraba katlanmaya istekli olmalıdır.

Müjdeyi vaaz edenler, kendi kalplerinin liderleri olmaya çağrılır. Bütün erkekler için öğretmen olmaya çağrılırlar. Bunu gerçekten başarabilmelerinin tek yolu, Mesih’in müjdesinin liderleri ve öğretmenleri oldukları zamandır. Lider değillerse, onlar sadece evanjelistlerdir.

Hristiyanlar olarak, ilk niyetimiz bu olmasa bile, yaptığımız her şeyde Kutsal Ruh tarafından yönlendirilmeliyiz. Bu güce sahip olmadan İsa’nın gerçek bir takipçisi olmak imkansızdır. Kutsal Ruh bize önderlik etmeden Mesih’in müjdesini vaaz bile edemeyiz. Bu nedenle “evanjelizasyon” teriminin ne anlama geldiğini bilmek önemlidir.

Evangelizm gerçekten ne anlama geliyor? Evanjelizm, olduğu gibi görünse de, sadece Müjde’yi vaaz etmek değildir. ara sıra. Bu terim, Mesih’in müjdesinin liderleri ve öğretmenleri olanları ifade eder. ve Tanrı tarafından Mesih’in savunucusu olmaları için çağrıldıklarını. Bu insanlar Kutsal Ruh tarafından dönüştürülmüş ve Kutsal Ruh tarafından eğitilmiş kişiler olabilir.

Evangelizm gerçekten ne anlama geliyor?

Onlar, Tanrı tarafından İsa Mesih’in hizmetkarları olarak çağrılan adamlardır. Mesih’in müjdesinin liderleri ve öğretmenleri olan insanlar. Ve insanları Tanrı’nın kilisesine getirecek olan adamlar.

Onlar Mesih’in müjdesini öğretecek ve Tanrı’nın sevgisinin, rahmetinin, merhametinin ve kurtuluşunun müjdesini paylaşacak olan insanlardır. Tanrı’nın çocuklarına günahtan ve yıkımdan rehberlik edecek ve rehberlik edecek olan Mesih’in müjdesinin gerçek liderleri ve öğretmenleri olanlar. Kayıplara yardım edecekler ve Rabbin izinden yürümek için yeni bir nesil inşa edecek olanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir