Budizm Ve Yoga

Budizm ve Yoga! Yogayı Tanrı’ya Açılan Bir Kapı Olarak Kullanma

Yoga olarak bilinen dinin kurucusu, MÖ 3. bin yılın ortasında doğan Patanjali’nin adıdır. Ve Patanjali MS 10. yüzyılda yaşadı.

Yoga, binlerce yıldır Hindu yogilerin uygulamasıdır, bu da Hindu kültürünün çok önemli bir parçası olduğu anlamına gelir. Yoganın birçok çeşidi vardır ve hepsi amacın yoga uygulaması yoluyla bir aydınlanma durumuna ulaşmak olduğunu öğretir.

Yoga kelimesi “Tanrı ile birleşme” anlamına gelir. Ve bu, kişi Tanrı üzerine meditasyon yaparak ve onu dünyada hazır bırakarak Tanrı’nın tamamen bilincine vardığında elde edilir. Zihin her zaman tamamen Tanrı’ya odaklanmalıdır.

Budizm ve Yoga! Tanrı’ya bu kadar çok odaklandığınızda, beden de aynı şeyi yapar ve değişimi kabul eder. İnsanların bu geçiş sürecinden geçmekte zorlanmalarının nedenlerinden biri, Tanrı’nın dünyada olduğunu fark etmemeleridir. Bu, insanları uygulama hakkında şüpheci kılan şeylerden biridir. Günlük yaşamınızda Tanrı’nın farkında olmadığınızda, hayal kırıklığına uğrama eğilimindesiniz ve sonuç olarak, yaşamınızda Tanrı’nın gerçek doğasını yansıtmayan şeyler yapmak zorunda kalırsınız.

Bu bir kafa karışıklığı işaretidir ve aynı zamanda yoga uygulamasının işe yaramadığının bir işaretidir. Bu nedenle, ruhsal yolunuzda diğer insanlarla aynı sonuçları elde etmek istiyorsanız, o zaman yoganın temel formlarını zihni karıştırmayacak şekilde kullanmayı öğrendiğinizden emin olmanız önemlidir. Tamamen rahatlamayı öğrenmelisiniz. Ve ne yaptığınızın ve bunun hayatınızı nasıl etkilediğinin tam olarak farkında olmak için meditasyon yapmayı öğrenmelisiniz.

Budizm ve yoga uygulamasıyla ilgili birçok yanlış anlama vardır, bu nedenle esneme ve eğilmenin çok daha fazlası olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu uzun vadeli bir uygulamadır ve bireye tüm bedenini, zihnini ve ruhunu nasıl kullanacaklarını öğretmeyi amaçlamaktadır, böylece dünyaya çıkıp tamamen uyanık ve Tanrı’da olma durumuna erişebilirler.

Yoga İle Ruhsal Disiplin

Bu şekilde, yoga aynı zamanda ruhsal bir disiplin haline gelir, böylece yoga yaparken gerçekten Tanrı’nın güçleriyle ve evrende var olan diğer tüm güçlerin güçleriyle çalışırsınız. Vücudunuzu hareket ettirme şeklinizin, uzayda hareket etme şeklinizin ve zamanda hareket etme şeklinizin daha fazla farkına varırsınız.

Gördüğünüz gibi, bu Tanrı’nın evrende hareket etme şekliyle aynıdır ve ayrıca evrende hareket etmek için kendi enerjisine sahiptir. Daha yüksek bir enerjiden daha düşük bir enerjiye gittiğiniz bir zincirleme reaksiyona çok benzer. Barış, refah şeklinde daha fazla enerji elde edersiniz ve sefalet şeklinde daha az enerjiye geçersiniz, ancak aşağı inmeye devam ederken, aynı zamanda daha yüksek seviyelerde barış ve refah yaşarsınız.

Budizm ve Yoga! Bu yüzden Budist aydınlanmaya erken yaşta sahip olmak önemlidir, çünkü bu daha yüksek seviyeye açılan kapı olabilir. Meditasyon yapmayı öğrenerek ve günlük olarak temel yoga egzersizlerini kullanarak varlığın daha yüksek seviyelerine nasıl geçileceğini öğrenebilirsiniz.

Gerçekten göründüğü kadar karmaşık değil, özellikle yoganın temellerini biliyorsanız. ve hayatınızın manevi yararı için nasıl kullanılacağı.

Tatil yapma fırsatınız varsa Hindistan’da tatil yapmalı ve ruhani pratiğinin bir parçası olarak Budizm‘de yoga kullanan bir tapınağı ziyaret etmelisiniz. Evrende nasıl hareket ettiğinizin ve bunun neyle ilgili olduğunun daha fazla farkında olmanıza yardımcı olacaktır. ve hayatında Tanrı hakkında nasıl hissettiğini.

“Jnana Yoga’nın Faydaları” hakkında yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir