yoga

Budizm’de Yoga

Yoga dünyasına gelince, “Budizm’de Yoga” olarak bilinen şey, aslında Hindistan Yoga’nın meditasyon ve duruşlarla çalışma şeklinden çok da farklı olmayan bir Doğu Budizm biçimidir. yoga. Popüler olmasının nedeni, meditasyon ve yoga uygulamasının stresi azaltmada, ağrının etkilerini azaltmada ve iyi olma duygusunu elde etmede çok yardımcı olabilmesidir.

Pek çok yoga türü vardır. ve hepsi Buddha adında Hintli bir öğretmen tarafından kurulan Budist öğretilerine dayanmaktadır. Bu öğretiler, yaşamın temel ilkelerini öğretir. Ve bu temel ilkeye dayanır ki her tür yoga kendi yararına sahiptir.

Bu özellikle stresi azaltmak ve bedeni gerilimi serbest bırakmak ve zihnin sakin ve huzur durumuna dönmesini sağlamak söz konusu olduğunda geçerlidir.

Bu yoga biçiminin arkasındaki temel fikir, zihnin aslında vücut olduğu ve yaşamın diğer tüm yönlerinin gerçekleşmesini sağlayan şeyin bu olmasıdır. Düşüncelerinizi yapmanız gereken şeylere odaklamayı öğrenerek, işler ters gittiğinde bile, mutsuzluğunuzun çoğunun üstesinden gelebilir ve artık stresin etkilerini hissetmezsiniz.

Budizm’de yoga öğrenmeye başladığınızda, en iyi sonuçları elde etmek için hayatınızdaki şeylere odaklanmanın önemini anlayabileceksiniz.

Bu tür yoga yapan birçok insan, genellikle hayatlarını daha rahat ve huzurlu bulur. Sorunları konusunda strese girmezler ve sürekli stresten kaynaklanabilecek olumsuz etkileri hissetmezler.

Budizm’de yoga, stresin olumsuz etkilerini hafifletmenin yanı sıra, hastalığın etkilerini hafifletmeye ve bir kişinin iyileşmesine yardımcı olabilir. Yoga dünyasında iyi bir öğretmen bulursanız daha iyi hissedebilirsiniz ve her seanstan en iyi şekilde yararlanmak için bilmeniz gerekenleri size öğretebilir.

Budizm’de Yoga

Örneğin, hayatınızı etkileyen fiziksel problemleriniz varsa, yapabileceğiniz en iyi şey, vücudunuzun içinde oluşan gerilimi serbest bırakmanıza yardımcı olacak yoga egzersizleri yapmayı öğrenmektir.

Bu, zihninizin ve ruhunuzun daha rahat olmasını ve yaptığınız şeye odaklanmasını sağlayacaktır. Endişeli hissetmek yerine, sağlığınızı iyileştirmek, hayatınıza ve yoga derslerine devam etmek için çalışabilirsiniz.

Budizm’de Yoga, insanların daha mutlu olmalarına da yardımcı olur. Bu da insanların hayatlarına ve hayatlarının nasıl işlediğine dair daha olumlu bir bakış açısına sahip olmalarını sağlayabilir.

Mutlu olduklarında, endişelerinin ve kaygılarının kendilerini etkilemesine daha az izin verirler ve hayata daha olumlu bakmaları daha olasıdır.

Budizm’de yoga, vücudunuzda bir rahatlama hissi elde etmenize yardımcı olur ve bu, yaşlandıkça sağlıklı kalmak istiyorsanız önemli olan bir şeydir.

Bu tür yoga ile vücudun yaşlanmasına bağlı olarak oluşabilecek yaralanmalardan ve hatta ağrı ve acılardan kaçınabilirsiniz. Bu nedenle vücudunuzun parçalarıyla çalışmak için uygun teknikleri bilen iyi bir öğretmene sahip olmanız önemlidir. kesinlikle yaşlanmanın etkilerini azaltacak bir şekilde.

“Hatha Yoga” yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir