Brad Pitt Filmleri Arasında En iyi 3 Film İncelemesi

0 28

Film sektöründe başarılı olan ve dünyada Brad Pitt kadar gişe rekorları kıran çok az aktör vardır. Angelina Jolie ile olan ilişkisi nedeniyle küresel bir süper star olmasının yanı sıra, zamanın testini yapan ve hayranlar tarafından sevgiyle hatırlanan bir dizi filmde yer aldı. Brad Pitt filmleri arasında en iyi üç öncü filmi izlemeniz tavsiye edilir.

Oceans Trilogy

oceans-trilogy

Oceans Trilogy filmi 2001-2007 yılları arasında dünya çapında gişe rekorları kırdı ve Frank Sinatra, Dean Martin, Peter Lawford ve Sammy Davis Jr’nin yer aldığı 1960’ın soygun filmine dayanıyordu. Yanında George Clooney, Matt Damon, Andy Garcia ve Julia Roberts yer aldı. Filmler, banka soygunlarına maruz kaldıklarında bir grup yüksek vasıflı suçluyu takip ediyor; Pitt ile George Clooney’nin eliyle koymuş gibi buldukları işlerine çok yarayacaktır.

Fight Club

fight-club-brad-pitt-filmleri

Sanırım Fight Club hakkında konuşacağımız için Fight Club’ın ilk kuralını kıracağız. Bu kült klasiği yıldız Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter ile birlikte, isimsiz anlatıcı (Norton) hayatından memnun kalmaz ve Tyler Durden (Pitt) ile birlikte erkeklerin birbirleriyle savaşmaları için bir kulüp kurar.

Film, 90’ların en çok konuşulan filmlerinden biriydi ve yapımında ileri teknoloji ile sahneleri çekmenin yeni yollarını yaratmadaki yenilikler sayesinde daha verimli olmuştu. 2006 ve 2008 yıllarında imparatorluk okurları tarafından tüm zamanların en iyi filmi için sekizinci ve onuncu sırada yer aldığı ortaya çıktı.

Inglorious Basterds

inglorious-basterds

Quentin Tarantino fotoğrafı eleştirmenler ve taraftarlar tarafından iyi karşılandı. Karanlık bir komedi savaş filmi ve Pitt’in yanında Christoph Waltz, Michael Fassbender ve Eli Roth yıldızı görünüyor. Film, Nazi Almanya liderliğinin iki suikast planının alternatif bir tarih yolunda izliyor. Bu grafiklerden biri, Pitt’in karakteri Aldo Raine fikri. Waltz, Raine’yi avlama görevi verilen SS Albay Hans Landa’yı oynadıkça Pitt ve Waltz birbirlerinden sıçrarlar.

Film, dünya çapında gişede 321 milyon dolar kazandıktan sonra Tarantino’nun tüm zamanların ikinci en yüksek hasılat filmi olduğu belirlenmişti. Oscar, BAFTA’lar ve Altın Küre’de de ödüller kazanmaktadır. Bu arada 210 yılında Independent Film & Televizyon tarafından son 30 yılın en önemli bağımsız filmlerinin ilk 30’unda yer aldı. En çok gösterim alan filmler arasında da yer almaktadır. 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.