Beyzbol Filmi – Tarihin En İyi 6 Beyzbol Filmi

0 25

Fielding ekibinden birisi topu atar ve vuruş ekibinden bir oyuncu topa vurur. 1915’ten beri birçok beyzbol filmi üretildi. Komedi, kahramanlar, trajedi ve kötü adamların bulunduğu ancak en çok seviyen beyzbol filmlerini sizleri için listeledik. Karşınızda en iyi 6 beyzbol filmi

The Natural

the-natural-beyzbol-film

Birçok insan klasik tarihi efsanevi kahramanlarla ilişkilendirilir. Doğal, antik ve mitolojik bir kahramana sahiptir. Robert Redford, beyzbol kariyerini genç yaşında bitiren yetenekli bir beyzbol oyuncusu Roy Hobbs olarak görev yapıyor. Roy 16 yıl sonra sahaya döner. Büyük lig beyzbol turnuvalarında yarışmayı hedefliyor. Roy’un ahşaptan yapılmış efsane olduğuna inandığı bir sopası var. Ona Wonderboy diyor. Çocukluğundan beri ona uğurlu geldiğini düşünmesi ise oyun ile arasında duygusal bağ oluşturdu.

The Bad News Bears

the-bad-news-bears

Walter Matthau, uyumsuz beyzbol oyuncularını eğiten eski bir lig uzmanı olarak oynuyor. Zaman geçirmek için bira içmeyi sever ve kısa bir süre sonra Walter’ın takımındaki oyuncularla beraber içmeye başlar. Film bize hayatta zorluklarla karşılaştığımızda kendine saygıyı korumamızı öğretiyor. Rekabetçi bir beyzbol oyunu oynamaktan zevk almalısınız.

Major League

major-league

Cleveland Indians’ın sahibi geçer ve kaptan olmadığı için takımı yönetir. Oyuncularının çoğundan nefret eder ve takımın hayranlarını nasıl kaybedeceğini planlamaya başlar. Dul kadın Miami’ye taşınmaya karar verdiğinde ise kurduğu planları hızlıca işleme almaya başlamıştır. Cleveland Indians’ın yetenekli oyuncuları olmadığını belirterek takımı dağıtma bahanesini öne sürmüştü. Yine de ligdeki konumlarını iyileştirmek ve takımlarının yeni sahibine ders vermek için çabasını sürdürür.

Eight Men Out

eight-men-out

Sekiz Erkekler, adından oluşan ve öncesinde birkaç maç görmüş takımın ismidir. Chicago White Sox’tan sekiz oyuncu, Chicago kumarbazlarının parasını dolandırmak için Dünya Serisini piyasaya çıkartmaya başlamışlardır. Yaptıkları dolandırıcılık yüzünden Joe Jackson gibi efsanevi beyzbol oyuncularının itibarını zedeliyorlardır.

Moneyball

moneyball-beyzbol-film

Moneyball harika bir beyzbol istatistik filmidir. Oakland A’nın menajeri Billy bean, yetenekli oyuncular için izleyiciye istatistik uygular. Yankees gibi zengin kulüplerle yarışarak takımını ve istatistik yeteneğini kanıtlamaya çalışıyor. Billy, diğer kulüplerin aralarında bulundurmak istemediği önemsiz beyzbol oyuncularından oluşan bir ekip kurdu.

The Sandlot

the-sandlot-beyzbol-filmi

Sandlot harika bir beyzbol filmi. Vuruş ve atış becerilerini geliştirmek isteyen genç beyzbol severler için uygundur. Ayrıca, filmin birkaç komik sahnesi bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.