Bağımlı Filmleri – En iyi 3 Bağımlı Filmleri

0 51

Bağımlılar nadiren uzun süre mutlu olmak için veya keyfi için para ödemek zorundadırlar. Birçok yetenekli insan uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle öldü ve sebebi uyuşturucuya karşı olan bağımlılıklarıydı. Fakat bu tamamen farklı bir tartışmanın konusu. Bu yazıda uyuşturucular hakkında çeşitli ölümlerin canlanması ve belki de unutulmayacak filmler hakkında bilgilendiriyoruz. Bağımlı filmleri, uyuşturucuya karşı savaşabilmeleri için ders niteliğinde 3 bağımlı filmleri incelemesi

 

Bir Rüya İçin Ağıt

bir-ruya-icin-agit-bagimli-filmleri

Kuşkusuz bu konudaki en karanlık ve öğretici filmlerden biridir. Darren Aranofsky’nin Jared Leto ve Jennifer Connelly ile ikonik bir filmi, retorik soruya çok basit bir cevap veriyor. Yönetmen kahramanların hayallerine ve umutlarına göre filmi şekillendirmiştir. Tıpkı yazdan sonra sonbaharın kaçınılmaz olduğu gibi, uyuşturucuların kaçınılmaz olarak bir bağımlılığın hayatını ve içindeki en iyi olanı alacağını gösterir. Film karanlık ve güçlü uyuşturucu bağımlısının unutkanlığı kadar derindir.

Blow

70’lerin ve 80’lerin en ünlü uyuşturucu satıcılarından George Jung, muhtemelen yetenekli Johnny Depp’in en iyi rolü. Jung her zaman inanılmaz bir hayata sahipti. Ünlülerin gürültülü partileri, en iyi şampanya ve pahalı arabaları hayal etmesiyle bu işe girmişti. Böylece bir rüyaya çok üzücü bir yol buldu. George, endüstriyel ölçekte kokain ithal eden ilk Amerikalı olmaya karar verdi.

blow-bagimli-filmleri

Oldukça hızlı bir şekilde alıcı buldu; Amerika’nın tüm ünlüleri esrarını kokainle değiştirdi. Sonunda Jung, her zaman hayalini kurduğu yaşam tarzına öncülük etti ve şimdi gerçek lüksle ulaşmanın sevincini yaşıyordu. Düşmanları sadece FBI ve polis değil, tüm Kolombiya uyuşturucu karteliydi. Ancak böyle bir durum onu hiç rahatsız etmedi. Bu, kokainin Amerikan’ın başarı ve mutluluk rüyasıyla nasıl eşit olduğu hakkında bir hikaye. Gerçek şu ki, mutluluğu tamamlamak için ne kadar yakın olursanız olun, kokain söz konusu olduğunda sonsuza kadar kalmayacaksınız.

Filth

filth-bagimli-filmleri

James Mcavoy’un oynadığı Irwin Welsh’ın “Filth” adlı romanından uyarlanan bir film daha. Ana karakter karısı ve küçük kızları tarafından terk edilen üzgün bir İskoç polis Bruce Robertson. Ailenin eğilimini yeniden kazanmak, terfi etmek ve kendine saygı kazanmak için Bruce’un zor bir vakayı çözmesi gerekiyor. Ancak iş söz konusu olduğunda, genç kızlar, partiler ve uyuşturucular hakkında resmi görevlerinden veya yardım almak için en yakın rehabilitasyonlardan çok daha tutkulu olduğunu düşünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.