Anime Filmleri İncelemesi! İzlemeniz Gereken Anime Filmleri

0 27

Anime filmleri çizgilerini ve anlatımı unutmamak için iyi yazılmış karakterlerle eşleştirilen nefes kesici görsellerden oluşur. Filmi harika bir eğlence kaynağı haline getiren ve odak hikayelere yönelmesi ile dikkat çekiyor. Anime filmleri tatmin edici özelliği ve karakter çizimleri insanı büyülüyor. Gerçekten duygulu bir deneyim yaşanabilir. Birini izledikten sonra daha fazlasını izlememek için elinizden geleni yapabilirsiniz, ancak elinizde olmadan izliyor olacaksınız. Sunduğu şeylerin tadına zaten sahipseniz, anime iyiliğine bürünmek isteyeceksiniz. İşte keyfini çıkarmanız için en iyi anime filmlerinin bir listesi.

Sözcükler Bahçesi

sozcukler-bahcesi

Makoto Shinkai çalışmaları Miyazaki’nin filmleriyle aynı seviyede ilerlemektedir. Becerilerinin harika bir örneği Kelimeler Bahçesi filmidir. Bu kısa karamsar film, Tokyo’daki bir bahçede ayakkabı çizmek için sınıf atlayan lise öğrencisiyle ilgilidir. 27 yaşında gizemli bir kadın olan Yukari Yukino’ya rastlaması ile başlamıştır. Birbirlerini tanırlar ve öğrenci ayakkabı yapımına daha fazla yatırım yapar hatta Yukino için bir çift yapar. Ancak film ilerledikçe, Yukino’nun neden işini kaybettiğini ve ardından drama yönlerini öğreniyoruz. Hikaye iyi anlatılıyor ve güzel yeşillik görselleri onu izleyen herkes için kesin bir muamele haline geliyor.

İsminiz

isminiz

Makoto Shinkai’nin yönettiği bu romantik, fantezi, drama filmi Mitsuha ve Taki’nin birbirine doğru çektiği iki karakter etrafında dönüyor. Mitsuka, kendi yaşamından sıkılmasından dolayı yakışıklı bir çocuk olmasını diler. Ertesi sabah bir erkeğin vücudunda, Taki’nin vücudunda kesin olarak uyanırsa dileği hemen yerine getirilir. Ancak bu basit bir vücut değiştiren hikaye değil. Ardından iki ruhun zaman içinde buluştuğu, ayrıldığı ve birbirini bulduğu karmaşık bir hikaye.

Ateş Böceklerinin Mezarı

ates-boceklerinin-mezari

Bu Studio Ghibli filmi Akiyuki Nosaka’nın bir hikayesine dayanıyor. Duygusal öykü, II. Dünya Savaşı sonrası hayatta kalmaya çalışan erkek ve kız kardeşi Seito ve Setsuko’nun yaşadıklarını anlatıyor. Ağlatmayı başaran bir ruh hali bozukluğu filmidir. Güzelliği sizi şaşırtacak ve kendinizi artık duygularınızın kontrolünde olmadığını anlayacaktır.

Mükemmel Mavi

 

mukemmel-mavi-anime-filmleri

Ünlü dünyanın parıltısı ve cazibesinden etkilenen, ancak aynı zamanda bir lanet olabileceğini düşünen karakteri canlandırıyor. Bu film hayran tarafından takip edilen eski bir pop idolü Mima Kiringoe’nun hikayesine odaklanıyor. Yoksa geçmişinin bir hayaleti mi? Hikaye ortaya çıktıkça bir rollercoaster büküm ve dönüşe ulaşacaktır. Film şöhretin maliyetini ve kendimiz hakkında bildiklerimizi sorgulayarak derin temaları araştırıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.