ABD Netflix – 2020 Yılında İzleyebileceğiniz 5 Dizi ve Film

0 27

Netflix, dijital izleyici sayıları son yıllarda artan ve talep üzerine video pazarının çoğalmasına neden olmuştur. 190 ülkede, 167 milyon abone ile üstünlüğünü sürdürmeye devam ediyor. Film ve dizi gibi hizmetleri gerçekleştirerek lider konumunu büyük bir farkla üst sıralarda tutuyor. Düzenli olarak bazı grafik gösterileri başlatarak hakimiyetini savunmayı ve takipçilerine keyifli anlar yaşamasını devam ettiriyor.

 

Favori programlarını maalesef dünyanın herhangi bir yerinde yayın yapmak serbestçe mümkün değil. Lisans kısıtlamalarına ve ilgili izleyicilerin talebine bağlı olarak Netflix, ülkeler arasında sunduğu kütüphane başlıklarını değiştirebiliyor. Özellikle ABD Netflix, diğer ülkelere mevcut filmlerini ve dizilerini önemli ölçüde kısıtlayan coğrafi yasaklara sahip en büyük kütüphaneyi elinde tutuyor. Netflix’te en iyi filmleri ve dizileri listelemeden önce, kullanıcıların ABD kütüphanesine dünyanın herhangi bir yerinden nasıl erişebileceğini anlayalım.

Netflix VPN Nedir?

Dünyanın herhangi bir yerinden erişim sağlamak için Netflix VPN kullanabilirsiniz. Netflix kütüphanelerinde bulunan içeriklere ulaşabilirsiniz. Türkiye vatandaşısınız, ancak en sevdiğiniz programı izleyemediğinizi düşünün çünkü program nerede olduğunuza erişemiyor. VPN sağlayıcısı bunun için kolay ve etkili bir çözüm yolu olarak sizi farklı ip üzerinden erişime götürür. Kullanıcının IP adreslerini değiştiren, böylece bir kullanıcı nerede olursa olsun, Netflix filmlerinin ve dizilerinin keyfini çıkarabilirler.

netflix-vpn

Netflix ABD’de En İyi Dizileri ve Filmler

Şu anda Netflix’in ABD kütüphanesinde 5800’den fazla dizi ve film bulunmaktadır. Sadece 2019-20 yıllarında platforma tanıtılan 350’den fazla içerik bulunmaktadır. Bunlar arasında Kuş Kutusu, Yabancı Şeyler, Para Soygunu, Cinayet Gizemi, Kartlar Evi, Breaking Bad ve çok daha fazlası var. En popüler olan 5 ABD film ve dizisi;

The Witcher

netflix-the-witcher

Henry Cavil’in oynadığı The Witcher, mutant bir katil olan ve para kazanmak için öldürdüğü insanlar arasında geçer. Kaderi geçimsiz bir prensesle güçlendiğinde, güçlerinin sınırlarını test etmişlerdir. İki büyücü tarafından kovalanan ve kendini daha büyük bir şeyin ortasında bulan katil yaptıkların sonucunu nasıl ödeyecek. 

Stranger Things

netflix-stranger-things

Stranger Things, dizisi şimdi üçüncü sezonunda ve küçük bir kasabadaki insanların kaybolan genç bir çocuğu arayışını anlatıyor. Köylülerin kendilerini garip bir doğaüstü gücün etkisi altında bulmaya başladığı dizinin konusu 1985’te başlar. Gizli deneyler, korkutucu güçler ve tuhaf hallere bürünen küçük kız hikayenin gizemini ortaya çıkartıyor.

Formula 1

netflix-formula-1

Formula 1, hayranıysanız özellikle yeni sezonda başlayacak olan film, bu yıl şampiyonluğu kimin kazanacağına tanık olmanın heyecanı ve beklentisini daha yakından takip etmenizi sağlar. Netflix orijinal serisi F1 dünyasında neler olduğunu veya özellikle 2019 – 2020 sezonunda neler yaşandığını anlayabilirsiniz. Sahnenin arkasındaki yolculuğu takip ederek yeni kazananı anlayabilirsiniz. Film, Red Bull’un Christian Horner’ı ve Haas’ın Guenther Steiner’ın yıldız rollerini tekrarladığını gösteriyor.

The Crown

netflix-the-crown

Tarihsel olaylar sizi ilgilendiriyorsa, The Crown Netflix’te mutlaka izlenmesi gereken dizilerden birisidir. Kraliçe II.Elizabeth’in saltanatı hakkında tarihi bir drama dizisidir. Kraliçe şu anda İngiliz tarihinin en uzun hizmet eden hükümdarıdır ve bu dizi tahtla birlikte gelen hayatını ayrıca görevlerini ayrıntılı olarak araştırmaktadır. İngiliz imparatorluğunu bugün olduğu gibi şekillendiren olayların yaratıcı dramatizasyonu ile tarihe şaşırtıcı bir bakış ortaya çıkartıyor. En iyi abd netflix dizileri arasında yer almaktadır.

Yıldız Savaşları; Bir Sonraki Nesil

netflix-yildiz-savaslari

Farkında olmayanlarınız için Star Trek, yeni bir hayat ararken garip dünyaları keşfetme amaçlı beş yıllık yolculukta yer alan USS Enterprise’ın hikayesidir. Yıldız Savaşları; Yeni Nesil, franchise’ın yedi mevsimi arasında en iyisi olarak lanse edildi. Bu unvanı hak edip etmediğini, kullanıcılar izleyerek kendileri için karar verebilirler.

 

Netflix ABD’deki En İyi Filmler

Abd Netflix, filmlerde hangisinin en iyi veya hangisinin kötü olduğunu belirlemek zordur. Daha kısa çalışma süreleri ile filmleri çok daha hızlı üretirler. Eski filmlerin restorasyon yapılmış halleri ve yeni çıkan günümüz filmlerini bulabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman izleme fırsatına ya da dil seçeneklerine karar verebilirsiniz. Popüler filmlere ulaşarak aramak için zamanınızı boş yere harcayabilirsiniz. Yerli ve yabancı olacak şekilde birçok film bulunabilir. Konusu ve yapısı ilginizi çekmeyecek filmler ile karşılaşabilirsiniz. Buna rağmen, şu anda Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi sekiz film:

  • Evlilik Hikayesi,
  • Kayıp Geminin Baskıncıları,
  • Zodyak, Örümcek Adam: Örümcek Ayetine,
  • İrlandalı,
  • El Camino,
  • Güçlü Ada, 
  • Bay Roosevelt,
  • Mercan Kovalamak vb. 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.